Експерт розповів, що потрібно Україні для збільшення видобутку власного газу

Експерт розповів, що потрібно Україні для збільшення видобутку власного газу

537
Ukrinform
Україна прагне збільшити видобуток власного газу до 27 млрд м куб.  Втім, на заваді стоїть слабка робота з розвідки та з розширення газовидобування.

Про це в Івано-Франківську кореспонденту Укрінформу повідомив експерт Директорату викопних видів палива Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Олексій Тірошко.

«Наразі наш Директорат підготував зміни до концепції розвитку газовидобувної галузі, яка була ухвалена у 2016 році, у вигляді певних заходів. Цією концепцією передбачено збільшення газовидобутку до 27 млрд м куб газу на рік. Не всі законодавчі зміни приймаються у такому темпі, як би нам хотілося і як передбачено у цій концепції. Сьогодні слабо ведеться робота з розвідки і з розширення газовидобування. Адже переважна кількість тих запасів, які є в Україні, залягає на глибині більше 5 км, і як розвідка, так і власний видобуток можуть бути пов’язані з величезними витратами, бо пробурити свердловину у 1,5 кілометри чи 5 км - є різниця. Тому держава має створювати такі умови, аби стимулювати цю діяльність», - повідомив Тірошко.

За його словами, серед проблем, які виникли у вітчизняному газовидобуванні, є ще й «сплячі ліцензії», тобто ліцензії, які були видані суб’єктам господарювання у попередні роки, але ці суб’єкти їх не використовують. 

«Жодна діяльність, ані з розвідки, ані з видобування, не ведеться роками і це є проблема», - констатує Тірошко.

Читайте також: Експерт пояснив, чим загрожує Україні "дешевий газ"

Нині в  Україні добувають близько 20 млрд м куб газу на рік. 75% забезпечує  «Укргазвидобування» , решта - «Укрнафта» та приватні газовидобувні компанії. Їх, за словами Тірошко, біля двох десятків. Серед найпотужніших ті компанії , які входять в орбіту ДТЕК.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>