Мінфін оприлюднив проект наказу про спрощення реєстрації РРО

Мінфін оприлюднив проект наказу про спрощення реєстрації РРО

Укрінформ
Міністерство фінансів України презентувало для публічного обговорення проект наказу, який спрощує реєстрацію реєстраторів розрахункових операцій (РРО).

Проект наказу "Про затвердження змін до Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, Порядку опломбування реєстраторів розрахункових операцій" оприлюднено на сайті міністерства.

Зазначається, що використання касових апаратів (РРО) є важливою умовою для детінізації економіки, легалізації фактично отриманих доходів, сплати податків до бюджету, збільшення податкових надходжень.

Наразі процес реєстрації РРО займає час, потребує підготовки в паперовому вигляді великої кількості документів. За даними ДФС, лише в 2016 та 2017 роках в Україні було видано відповідно 67 448 та 77 312 реєстраційних посвідчень на РРО, 68 217 суб'єктів господарювання у 2016 році та 78 561 - у 2017 році отримали довідки про опломбування РРО. В умовах 2017 року  суб'єкти господарювання витрачали для реєстрації РРО розрахунково 41,6 млн грн в рік.

Читайте також: Переговори МВФ та України: вранці формула – ввечері гроші

Тому Мінфін напрацював зміни до наказу №547 від 14 червня 2016 року («Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій»), що:

спрощують реєстрацію РРО та порядок введення їх в експлуатацію; 

запроваджують механізм обміну інформацією в електронному вигляді при реєстрації та застосуванні РРО;

спрощують вимоги щодо ведення книги обліку розрахункових операцій (скасовується необхідність щоденного підклеювання звітних чеків).

У Мінфіні нагадують, що 13 червня 2018 року уряд схвалив рішення, які дозволять запровадити інноваційні підходи у сфері реєстраторів розрахункових операцій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-