Рада відхилила проект про вдосконалення охорони прав на торговельні марки

Рада відхилила проект про вдосконалення охорони прав на торговельні марки

Укрінформ
Верховна Рада відхилила законопроект, яким пропонувалося узгодити вимоги законодавства України щодо охорони прав на торговельні марки та промислові зразки із правом Європейського Союзу.

Депутати не підтримали ухвалення урядового законопроекту №5699 у першому читанні та направлення його на доопрацювання, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зокрема, документом пропонувалося у законі «Про охорону прав на промислові зразки» закріпити норми про можливість подання заявки в електронній формі, додаткові критерії охороноздатності, строк чинності прав не більше 25 років (наразі 15), зміну виду охоронного документа з патента на свідоцтво і можливість досудового скасування свідоцтва в Апеляційній палаті, а також передбачити правову охорону незареєстрованих промислових зразків. 

Презентуючи законопроект, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Михайло Тітарчук підкреслив, що пропоновані новації є одним із механізмів у боротьбі з «патентним тролінгом» - зловживанням недобросовісними особами правами на промислові зразки, які не є новими.

«Для боротьби з цим негативним явищем, а також з метою його запобігання законопроектом пропонується додатковий адміністративний спосіб анулювання реєстрацій, так званий механізм "post-grant opposition" визнання недійсним свідоцтв на промислові зразки в Апеляційній палаті Мінекономрозвитку. Такий спосіб анулювання застосовується в багатьох відомствах країн ЄС, а також у відомстві з інтелектуальної власності Євросоюзу», - наголосив він.

Читайте також: Україна добровільно внесла $400 тисяч до бюджету Ради Європи

Водночас, у законі «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» пропонувалося запровадити можливість подання заявки на реєстрацію торговельної марки в електронній формі, уточнити підстави для відмов реєстрації або визнання недійсною реєстрацію торговельної марки, реєстрацію колективної торговельної марки і також уточнений порядок надання правової охорони за міжнародною реєстрацією за мадридською системою. Передбачалося й посилити санкції за порушення прав на торговельні марки.

Проект був розроблений з метою забезпечення виконання зобов'язань України за Угодою про асоціацію між Україною та ЄС в частині узгодження вимог законодавства України щодо охорони прав на торговельні марки та промислові зразки із правом Європейського Союзу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-