АМКУ розблокував закупівлю дизпального для Укрзалізниці

АМКУ розблокував закупівлю дизпального для Укрзалізниці

Укрінформ
Укрзалізниця й надалі купуватиме пальне виключно з використанням формульного розрахунку його вартості - АМКУ залишив без розгляду скаргу компанії, яка намагалася заблокувати закупівлю дизпального для потреб галузі на суму 2,1 млрд грн. 

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив в. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

«Я дякую АМКУ за оперативне рішення. 5 торгів на закупівлю дизпального розблоковано, кінцевий прийом пропозицій від учасників - 10 вересня. І такий випадок є насправді показовим, але ситуація досить стандартна. Махінації на придбанні пального входили, певно, до топ-3 найкорумпованіших закупівель», - зазначив Кравцов.

Він нагадав, що залізниця є одним з найбільших споживачів дизпального: щорічно галузь використовує 350 тис. тонн пального. 

«Формульний розрахунок для цін на пальне намагались впровадити більше трьох останніх років. І тільки у лютому 2018-го вдалось побороти лобіювання різних рівнів, і вже зараз кожен літр дизелю для залізниці придбаний саме за формулою», - зауважив керівник галузі.

Він також наголосив, що Укрзалізниця - перша і єдина державна компанія України, яка купує дизпальне за формульним розрахунком.

Читайте також: Укрзалізниця планує залучити додатково 40 мільярдів за чотири роки

«Певен, що саме такий новий формат роботи має бути на держпідприємствах, які є найбільшими замовниками та потребують безперебійного постачання пального. Ми відступати від формули не збираємось», - резюмував Кравцов.

Як повідомляв Укрінформ, ПАТ «Укрзалізниця» із початку року провела 21 аукціон із закупівлі дизельного пального загальним обсягом 240 тис. тонн. З них 12 торгів передбачали зміну ціни з використанням формули з урахуванням цінових котирувань Platts. Загалом залізниця щодоби споживає близько 900 тонн дизпального. Відвантаження та постачання раніше законтрактованого пального відбувається у щоденному режимі. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-