У молочному секторі Європи експерти очікують кризу

У молочному секторі Європи експерти очікують кризу

503
Ukrinform
У молочному тваринництві Європи склалася важка ситуація через літню спеку і посуху.

Про це повідомляє Асоціація виробників молока.

«Літня спека і посуха призвели до перебоїв у постачанні кормів, забоїв корів і знизила надої. У «молочному» секторі Європи, обсяг якого оцінюється в 12 млрд євро, чекають кризу. Найчіткіше проблеми, що стоять перед тваринниками, можна побачити на прикладі Ірландії, одного з головних виробників молока в Європі. Знамениті зелені луки, що дали їй поетичну назву - Зелений острів, в цьому році через рекордну спеку вигоріли і стали коричневими. Раціон мільйонів ірландських корів знизився, а разом з ним знизилися і надої», - йдеться у повідомленні.

За оцінками Управління сільського господарства і продовольства Ірландії, доходи виробників молока в цьому році будуть як мінімум удвічі нижче, ніж в минулому. Це, відповідно, призведе до зниження виробництва молока і до підвищення цін на нього, що вже восени відчують на своїх гаманцях як ірландці, так і інші європейці, тому що схожі проблеми у фермерів по всьому континенту.

Один з ірландських фермерів підрахував, що кожна корова цього літа приносила йому збиток в 10 євро в день. У Данії, яка дає приблизно 8% молока в Євросоюзі, підрахували, що спекотне літо цього року завдало тваринникам, за даними сільськогосподарської організації SEGEC, збитків на 1 млрд доларів і протягом найближчих шести місяців призведе до різкого зростання цін на молоко.

Єврокомісія має намір підтримати «молочний» сектор Європи. Брюссель збирається допомагати фермерам з придбанням кормів на зиму, ціни на які вже почали різко зростати. Крім цього, опрацьовуються заходи щодо прискорення платежів і лібералізації законів, пов'язаних з використанням землі.

Читайте також: Закупівельні ціни на молоко зростають через сезонність та посушливу погоду - експерти

В Ірландії рясні сніги на початку року так просочили землю, що фермери були змушені звернутися до своїх «стратегічних» запасів кормів ще до приходу посухи. В результаті, багатьом довелося скористатися кормами, заготовленими на зиму. Ті ж, у кого не було запасів і хто не зміг купувати корми за високими цінами, були змушені забивати корів. За три літніх місяці кількість корів, що забиваються в Ірландії щотижня, за даними Мінсільгоспу, зросла на 16% порівняно з минулим роком. Ще сильніше знизилося поголів'я в Німеччині, де кількість забитих тварин збільшилася на 50% в порівнянні з 2017 роком.

Сорокаградусні температури негативно впливали на корів і безпосередньо. В середньому корова дає 40 літрів молока в день, проте спека може знизити надої вдвічі. Для підтримки високих надоїв корів доводиться годувати добавками, а це додаткові витрати.

"І це тільки короткострокові проблеми. Спека здатна впливати і на відтворення корів. Фахівці не виключають зниження рівня народжуваності, але оцінити масштаби цієї проблеми можна буде тільки через 9 місяців", - наголосили у профільній асоціації.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>