Президент підписав закон про так звані соєві правки: пріоритет у виробників

Президент підписав закон про так звані соєві правки: пріоритет у виробників

Укрінформ
Ціна на сою може зміцніти у зв'язку з тим, що Президент Петро Порошенко підписав закон №7403-Д про так звані соєві правки. 

Таку думку висловила директор з операційної та фінансової діяльності групи "Агротрейд" Олена Ворона.

“Аграрії чекали цього підписання вже дещо нервово, далі відкладати не було куди. Адже у випадку непідписання з 1 вересня вступила б у дію норма про відміну бюджетного відшкодування ПДВ при експорті сої, яка призвела б до зменшення кількості виробників”, - сказала Ворона.

Вона зауважила, що порівняно з минулим сезоном ціна на сою знизилася, тоді як ціна на інші культури виросла. Без “соєвих правок” аграрії не отримали б навіть минулорічної ціни на цю культуру.

“Тепер виробники у пріоритеті. Вони можуть самі експортувати та отримувати відшкодування ПДВ. А переробники не будуть монополістами, які диктують цінову політику”, - вважає експерт.

На її думку, в ситуації, що склалася, трейдери не схочуть втрачати відшкодування ПДВ і будуть зацікавлені експортувати не сою, а продукти її переробки - олію і шрот. Конкуренція між трейдерами і переробниками збільшиться, внаслідок чого ціна на сою може зрости. Також Ворона додала, що аномальна серпнева спека може знизити врожай цієї культури.

“Якщо врахувати всі фактори, то можна чекати, що ціна на сою зміцніє”, - підсумувала експерт.

Читайте також: Мінагро запрошує сільгоспвиробників до Берліна на «Зелений тиждень»

Нагадаємо, що Президент України 30 серпня підписав законопроект №7403-Д, який скасовує норму про неповернення ПДВ при експорті сої та рапсу для виробників, що самостійно експортують ці культури.

Як раніше повідомляв Укрінформ, аграрії 6 областей України почали збирання сої. Станом на 29 серпня було зібрано понад 40 тис. тонн зерна на 14 тис. га (1% до прогнозу) при врожайності 27,7 ц/га. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-