Уряд підтримав законопроект про поступову відмову від озоноруйнівних речовин

Уряд підтримав законопроект про поступову відмову від озоноруйнівних речовин

Укрінформ
Кабінет міністрів розглянув та підтримав розроблений Мінприроди законопроект «Про озоноруйнівні речовини та фторовані парникові гази».

Як зазначив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, законопроект розроблено на виконання Україною міжнародних зобов'язань, зокрема, Монреальського протоколу та Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, повідомляє прес-служба відомства.

«Україна не виробляє озоноруйнівні речовини, але активно імпортує їх з-за кордону. Тривалий час у нас було відсутнє належне законодавство, яке б врегульовувало імпорт та споживання цих речовин. Відповідне рішення щодо необхідності законодавчого врегулювання Україною цього питання було прийнято Озоновим Секретаріатом ООН ще в 2012 році», - пояснив Семерак.

Йдеться про так звані «контрольовані речовини», зокрема, холодоагенти, які застосовуються для охолодження і кондиціонування повітря, спінювачі, розчинники та охолоджувачі, які використовуються у виробництві будівельних матеріалів, оборонній промисловості, авіації, медичних та залізничних об'єктах, автомобільній промисловості.

«Україна має ряд міжнародних зобов'язань щодо охорони озонового шару та запобігання зміні клімату. Вони стосуються також поступового скорочення та подальшого припинення використання озоноруйнівних речовин. Це нормальна практика для провідних країн світу і думаю, що Україна також справиться із цим завданням», - пояснив  Семерак.

Читайте також: Україні рано чи пізно доведеться відмовитися від викопного вугілля - Семерак

За його словами, тривала відсутність необхідного законодавства не дозволяла державі здійснювати повний контроль за ввезенням і вивезенням озоноруйнівних речовин через кордон, а також створювала перешкоди для об'єктивного звітування України як Сторони Монреальського протоколу Озоновому Секретаріату.

«Переконаний, що ухвалення цього законопроекту сприятиме переходу галузі на озоно- і кліматобезпечні технології та речовини, що є вкрай необхідним кроком, зважаючи на ті негативні зміни клімату, які вже сьогодні фіксують науковці у всьому світі», - резюмував міністр екології та природних ресурсів.

Зокрема, законопроект встановлює процедуру виведення з обігу контрольованих речовин та товарів, що їх містять, визначає порядки імпорту, експорту таких речовин та товарів, що їх містять і поводження з відходами, що містять ці речовини, а також передбачає створення Єдиного державного реєстру операторів контрольованих речовин і запровадження маркування контрольованих речовин та товарів, що їх містять.

Найближчим часом КМУ має внести цей законопроект на розгляд Верховної Ради України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-