Кабмін розширив перелік заборонених російських товарів

Кабмін розширив перелік заборонених російських товарів

Укрінформ
Кабінет міністрів заборонив ввезення на територію України цементних клінкерів походженням з Російської Федерації.

Відповідна постанова розроблена Мінекономрозвитку з метою захисту інтересів національної економічної безпеки та інтересів українських виробників цементу, повідомляє Урядовий портал.

"29 серпня Кабінет міністрів заборонив ввезення на територію України цементних клінкерів походженням з Російської Федерації", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що цементний клінкер - спечена суміш вапняку та глини (або шлаку), напівфабрикат, що використовується при виробництві цементу.

Внесення цементних клінкерів до списку заборонених до ввезення на територію України товарів походженням з РФ відбувається в рамках політики економічної протидії дискримінаційним діям щодо України з боку держави-агресора.

Читайте також: Україна експортувала до ЄС уп'ятеро більше товарів, ніж до Росії

За результатами 2017 року зафіксовано зростання імпорту цементних клінкерів із РФ до України майже вдвічі порівняно з 2016 роком - майже 0,9 млн тонн вартістю $32,9 млн проти 0,5 млн тонн вартістю $14,4 млн. Можливими наслідками цієї ситуації є погіршення економічного становища українських компаній-виробників цементу. Очікується, що рішення уряду приведе до скорочення залежності української економіки від імпорту і нарощування обсягів власного виробництва цементних клінкерів.

На підприємствах цементної галузі в Україні наразі працює близько 5500 працівників із рівнем середньомісячної заробітної плати близько 10 тис. гривень. Рішення уряду дозволить зберегти наявні робочі місця із відповідним рівнем оплати праці, а також сприятиме створенню нових робочих місць у галузі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-