Рівень корупції на митницях не змінився - думка 59% опитаних бізнесменів

Рівень корупції на митницях не змінився - думка 59% опитаних бізнесменів

Укрінформ
Понад 58 відсотків представників бізнесу в Україні вважають, що корупція у митних органах залишається на попередньому рівні.

Про це свідчать результати проведеного Європейською Бізнес Асоціацією (ЕВА) опитування.

"36,2% опитаних представників бізнесу стверджують, що не задоволені якістю митних послуг та професіоналізмом осіб, з якими вони взаємодіють на митниці. 58,6% вважають, що корупція у митних органах залишається на тому ж рівні. Такі дані було отримано в ході визначення Митного індексу України з січня по серпень 2018 року", - йдеться у повідомленні.

Так, за підсумками дослідження, Митний індекс сягає позначки 2,91. У другому півріччі 2017 року він становив 3,05 бала, а в першому півріччі - 2,9 бала.

«За результатами опитування ми бачимо, що реформування митних органів та сервісів вже давно на часі. Хоча деякі зрушення мають місце, бізнес очікує старту активних дій та реальних реформ. Відтягування процесів може ще більше ускладнити ситуацію. До того ж, без якісних змін країна втрачає можливості для розвитку», - наголосила виконавчий директор асоціації Анна Дерев’янко.

За словами представників бізнесу, критично важливим є спрощення та прискорення митних формальностей, передбачуваність та зрозумілість процедур, а також оптимізація проходження фітосанітарного, екологічного та радіологічного контролю.

З лютого 2018 року застосування системи «єдиного вікна» стало обов’язковим при імпорті товарів. За результатами досідження ЕВА, у першому півріччі кількість компаній, які використовують систему «єдиного вікна» сягнула 91,4%, тоді як у другому півріччі 2017 року лише 79%. 

Читайте також: У Києві запустили реєстр, у якому можна дізнатися тенденції авторинку

Водночас, 37,7% задоволені роботою «єдиного вікна». Ще третина (32,1%) не визначились. Тож актуальним є питання усунення недоліків у роботі системи. У Митному комітеті Європейської Бізнес Асоціації наголосили, що через непередбачувані затримки у проходженні митних процедур зараз підприємець не може довгостроково планувати свою діяльність, і це реальна проблема, особливо для великого та середнього бізнесу.  

У ЕВА інформують, що Митний індекс вимірюється два рази на рік. Дослідження мало три ключових тематичні блоки: корупція, якість митних послуг, робота «єдиного вікна». Максимальна оцінка становить 5 балів, позначка в 3 бали вважається нейтральною. У дослідженні взяли участь 58 експертів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-