У Києві ціна житла на вторинці у липні збереглася на рівні $1034 за метр - експерти

У Києві ціна житла на вторинці у липні збереглася на рівні $1034 за метр - експерти

Укрінформ
Незважаючи на послаблення гривні наприкінці липня, медіанна ціна пропозиції вторинного житла в Києві в доларовому еквіваленті залишилася практично незмінною - на рівні 1034 доларів США за квадратний метр. 

Про це йдеться в Огляді ринку вторинної нерухомості Києва дослідної групи Colliers International спільно з порталом пошуку житлової нерухомості Address.ua, який є у розпорядженні Укрінформу.

"Стабільність національної валюти в першій половині літа змінилася різкою девальвацією наприкінці липня на тлі присутності інших негативних факторів... У таких умовах, проте, медіанна ціна пропозиції вторинної нерухомості столиці в доларовому еквіваленті залишилася майже незмінною, на рівні 1034 дол. США/кв. м", - йдеться в прес-релізі.

Експерти грунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі з метою продажу або здачі в оренду об'єктів вторинної житлової нерухомості Києва, а також активності користувачів (231 875 відвідувань за липень 2018 року).

"За підсумками липня медіанна ціна пропозиції квартир на вторинному ринку Києва, представлених у базі даних порталу Address.ua, становила 1034 дол. США/кв. м, що менш як на 0,1% вище значення в попередньому місяці. Цей показник у категорії найбільш ліквідних однокімнатних квартир при цьому підвищився на 1,0% до 989 дол. США/кв. м. Двокімнатні квартири подорожчали на 0,3% до 1049 дол. США/кв.м, а трикімнатні знизилися у ціні на 1,3% до 996 дол. США/кв. м", - зазначають аналітики. 

Медіанна ціна пропозиції чотирьох- і більше кімнатних квартир зросла найсуттєвіше - на 2,1%, до 1440 дол. США/кв. м. 

З початку року ціна пропозиції квартир у доларовому еквіваленті, представлених у базі даних порталу Address.ua, опустилася на 4,2%. З початку 2014 року падіння цін по всіх категоріях становило 43%.

Читайте також: Мінрегіон вдосконалив механізм відбору проектів Держфонду регіонального розвитку

У липні найвищий попит знову мали квартири в найнижчому ціновому діапазоні - до 30 тис. дол. США з часткою запитів 59% від загальної кількості запитів до бази даних порталу Address.ua. На другому місці знаходилося житло в діапазоні 50 тис. - 70 тис. дол. США з часткою 19%. На третьому місці знаходилося житло в діапазоні 30 тис. - 50 тис. дол. США з часткою 16%. Попит на житло з ціною від 70 тис. дол. США залишався низьким і становив 6% запитів до бази даних порталу. 

Аналітики зафіксували найвищий попит на однокімнатні квартири в липні 2018 року порівняно з іншими групами житла - 45%. 37% запитів користувачів порталу були зосереджені в категорії двокімнатних, трикімнатними квартирами минулого місяця цікавилися 16% користувачів, які шукають у столиці нерухомість для купівлі.

При цьому найбільший попит у покупців був зосереджений у діапазоні від 35 до 50 кв. м, частка таких запитів до порталу Address.ua становить 32% від загальної кількості. 18% цікавляться квартирами до 35 кв. м. Частка запитів на квартири площею 50-80 кв. м становила 27%.

Address.ua - найбільший онлайн-сервіс для купівлі, продажу, оренди й обміну нерухомості в Україні. Містить актуальну інформацію про купівлю і продаж квартир на вторинному ринку нерухомості Києва, Київської області й України.

Проект був запущений у травні 2010 року. Серед інвесторів проекту: європейська інвестиційна група eVenture Capital Partners і українсько-польська Vivex Capital Group. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-