Енергоефективними заходами зацікавились 100 об'єднань співвласників

Енергоефективними заходами зацікавились 100 об'єднань співвласників

Укрінформ
Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження створило базу даних про  об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, які зацікалені у співпраці з ЕСКО-інвесторами.

Інформаційна база потенційних об'єктів ОСББ/ЖБК для реалізації ЕСКО-механізму доступна на сайті відомства, повідомляє прес-служба.  

Зазначається, що 100 ОСББ уже заявили про зацікавленість у співпраці з ЕСКО-інвесторами та надали Агентству дані щодо енергоспоживання своїх будинків. На основі цих даних Агентство сформувало та опублікувало на сайті базу ОСББ - потенційних об’єктів енергосервісу.

«Тепер ЕСКО-інвестори можуть ознайомитися з енергетичними характеристиками різних ОСББ та обрати найбільш економічно привабливі об’єкти для реалізації проектів з утеплення», - прокоментував голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

У відомстві пояснюють, що згідно з ЕСКО-механізмом компанія впроваджує енергоефективні заходи, бере на себе всі ризики та гарантує досягнення економії енергоресурсів. ОСББ, у свою чергу, здійснює всі платежі на користь ЕСКО-компанії лише за умови досягнення зазначеної економії.

Окрім зменшення комунальних рахунків, мешканці термомодернізованих багатоповерхівок отримають комфорт і затишок в оселях, а вартість квартир зросте у ціні, переконують у Держенергоефективності.

Консультації щодо ЕСКО-механізму як для бюджетних установ, так і для ОСББ також можна отримати у Всеукраїнському центрі з питань енергозбереження та енергоефективності.  

Центр створено спільно з проектом ПРООН «Усунення перепон для залучення інвестицій у підвищення енергоефективності громадських будівель у малих і середніх містах України на основі моделі ЕСКО».

Читайте також: Сонячні панелі вже встановили 4 660 приватних домогосподарств - Савчук

Цього літа Держенергоефективності спільно з Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні провели інформаційно-роз'яснювальну кампанію в регіонах країни, яка розкрила переваги співпраці ОСББ та ЕСКО-інвесторів для утеплення будинків.

Понад 350 ОСББ у 8 областях дізналися про ЕСКО-механізм, особливості укладання контрактів з інвесторами, очікувані результати та успішність уже реалізованих компаніями проектів.

Як відомо, ЕСКО - вид енергосервісу, який широко запроваджується у світі. ЕСКО передбачає енергомодернізацію об'єктів, в тому числі й державних установ, за кошти приватного інвестора.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-