Укрнафта за І півріччя сплатила 3,6 мільярда ренти за користування надрами

Укрнафта за І півріччя сплатила 3,6 мільярда ренти за користування надрами

797
Укрінформ
ПАТ "Укрнафта" за січень - червень 2018 року сплатило до державного та місцевих бюджетів різних рівнів 3,6 млрд грн рентної плати за користування надрами за зобов'язаннями.

Про це повідомляє прес-служба ПАТ "Укрнафта".

«За червень 2018 року ПАТ «Укрнафта» сплатило до державного та місцевих бюджетів різних рівнів 619,4 млн грн рентної плати за користування надрами за зобов'язаннями. Тож, рентна плата компанії за І півріччя цього року до бюджетів усіх рівнів склала 3,6 млрд грн», - йдеться в повідомленні.

В «Укрнафта» зазначають, що відповідно до закріпленого в законодавстві механізму розподілу рентної плати за видобуток нафти, газу та конденсату, 180,8 млн грн від загальної суми ренти надійшло до місцевих бюджетів різних рівнів.

Найбільші надходження з ренти «Укрнафти» за червень отримали громади Сумщини (13,3 млн грн), Івано-Франківщини ( 6,9 млн грн) і Полтавщини (4,4 млн грн).

Читайте також: Укрнафта поновила видобуток чорного золота на 47 свердловинах

Як відомо, принцип розподілу рентної плати за видобуток нафти та газу передбачає перерахування 95% рентних платежів до загального фонду державного бюджету, а 5% – до місцевих бюджетів. При цьому 2% доходів від ренти спрямовуються в районні бюджети, а 3% – до бюджетів міст обласного значення, бюджетів об'єднаних територіальних громад за місцем видобутку природних ресурсів. Таким чином, механізм розподілу ренти дає можливість громадам отримати частину доходів від видобутку нафти та газу.

За останніми оцінками, в 2018 році «Укрнафта» сплатить близько 6,4 млрд грн ренти, а отже до бюджетів областей, районів та громад мають надійти біля 320 млн грн доходів від рентних платежів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-