«Єдине вікно» на митниці потребує врегулювання - Європейська Бізнес Асоціація

«Єдине вікно» на митниці потребує врегулювання - Європейська Бізнес Асоціація

1003
Укрінформ
Європейська Бізнес Асоціація (EBA) підтримує ідею скорочення кількості контролюючих органів, закладену в законопроект № 7010 і сподівається на його швидке ухвалення.

Про це йдеться в прес-релізі EBA, який є в розпорядженні Укрінформу.

«Наша Асоціація підтримує основну ідею законопроекту (№ 7010 - ред.). Шкода, що через деякі правки, які були внесені в цей закон під час останнього голосування в ВРУ, прийняття його дещо затягується. В даному випадку, вето Президента зрозуміле. В той же час, питання оптимізації контролюючих процедур та прозорості на митниці стають все більш актуальними для бізнесу, щоб відкрито та якісно працювати. І, я дуже сподіваюсь, законопроект вдасться прийняти максимально оперативно», - наголосила виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев'янко.

В ЕВА зазначають, що, відповідно до законопроекту №7010, перевірку всіх дозвільних документів будуть здійснювати посадові особи на митниці. Перевірку рівня радіоактивного забруднення транспортних засобів та вантажів здійснюватиме Державна прикордонна служба. Раніше це входило до функцій Державної екологічної інспекції.

Крім того, санітарно-епідеміологічна експертиза як дозвільний документ для імпорту ліквідується. Санітарно-епідеміологічний нагляд будуть проводити посадовці відповідної служби під час реалізації товарів на території України. Раніше нагляд здійснювався безпосередньо на митному кордоні.

Читайте також: Вантажний термінал у “Борисполі" може з'явитись до кінця року - Омелян

В Асоціації нагадують, що законопроект щодо «єдиного вікна» №7010 було прийнято Верховною Радою 5 липня, але 27 липня накладено вето Президентом України. Питання викликали зміни до Законів України «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу» та «Про державну підтримку сільського господарства України». Згідно з ними, спеціальні вагони для перевезення зерна віднесені до техніки та обладнання для агропромислового комплексу, на придбання яких сільськогосподарським товаровиробникам надається державна підтримка за рахунок коштів Державного бюджету України. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-