Рентабельність виробництва соняшнику торік скоротилась до 41% - експерти

Рентабельність виробництва соняшнику торік скоротилась до 41% - експерти

966
Укрінформ
Рівень рентабельності виробництва насіння соняшнику скоротився в Україні із 63 відсотків у 2016 році до 41,3 відсотка у 2017 році. Однак ця культура залишається найбільш рентабельною у вітчизняних сільгосппідприємствах.

Про це Укрінформу повідомив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік Національної академії аграрних наук (НААК) Юрій Лупенко.

"Виробництво насіння соняшнику у 2017 році мало найвищий рівень рентабельності у сільськогосподарських підприємствах", - сказав він, коментуючи оприлюднені нещодавно Державною службою статистики України дані щодо рівня рентабельності виробництва сільськогосподарської продукції в сільськогосподарських підприємствах.

За словами Лупенка, торік рівень рентабельності виробництва насіння соняшника у сільгосппідприємствах становив 41,3%, тоді як виробництва зерна - лише 25%.

При цьому проти 2016 року рентабельність соняшнику зменшилася з 63,0% майже на 22 відсоткових пункти. А в 2015 році цей показник сягнув історичного з 1996 року максимуму в 80,5%, наголосив науковець.

Читайте також: Україна з першого липня експортувала 1,5 мільйона тонн зерна

Найвищою рентабельність виробництва соняшника була у сільгосппідприємствах, зареєстрованих у Києві, - 68,1%. У Вінницькій, Миколаївській та Тернопільській областях вона перевищувала 50%. Водночас у Київській області цей показник становив лише 17,4%, а в Закарпатській області виробництво соняшника взагалі було збитковим - (-7,2%).

"Висока рентабельність виробництва насіння соняшника є основним чинником, що визначає зацікавленість агропідприємств у цій сільгоспкультурі, а, отже, зберігатиметься й надалі", - підсумував Лупенко.

За даними Держстату, в 2017 році в Україні було зібрано 12,2 млн тонн насіння соняшнику, або 89,8% обсягів 2016 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-