Фонд гарантування погодив нові умови реструктуризації для банку Михайлівський

Фонд гарантування погодив нові умови реструктуризації для банку Михайлівський

791
Укрінформ
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб погодив нові, уніфіковані умови реструктуризації кредитної заборгованості фізичних осіб-позичальників ПАТ «Банк Михайлівський» за виданими споживчими бланковими кредитами та овердрафтами.

Про це повідомляє прес-служба ФГВФО.

«Приєднатися до нової програми реструктуризації можуть усі позичальники (фізичні особи) ПАТ «Банк Михайлівський», які мають заборгованість за виданими споживчими бланковими кредитами/овердрафтами - у тому числі і ті, хто скористався можливостями попередньої програми реструктуризації, що діяла до 12 липня. Відповідне рішення, з метою створення оптимально сприятливих умов для виконання зобов'язань боржниками банку, було прийняте виконавчою дирекцією Фонду», - йдеться в повідомленні Фонду.

Згідно із затвердженими умовами, на період реструктуризації процентна ставка встановлюється у розмірі 1,2% річних (0,1% на місяць). Також для всіх позичальників встановлюється єдина кінцева дата погашення заборгованості за кредитним договором - 11 липня 2020 року. Серед ключових моментів запропонованої програми реструктуризації - перегляд черговості погашення кредитів. Так, з дати акцептування позичальником договору реструктуризації черговість погашення заборгованості за кредитним договором встановлюється така: погашення процентів, нарахованих  відповідно до умов реструктуризації - 1,2% річних (0,1% на місяць), погашення основної суми кредиту та погашення процентів, нарахованих та несплачених станом на дату акцепту позичальником договору реструктуризації.

При цьому застосування штрафних санкцій (пені, штрафів) та нарахування комісій упродовж строку реструктуризації не здійснюється. У той же час позичальник має право на дострокове повне чи ж часткове погашення заборгованості у будь-яку дату впродовж строку реструктуризації.

Читайте також: Фонд гарантування продав активи 26 банків на 127 мільйонів

Приєднатись до програми реструктуризації можна шляхом акцептування публічного договору, розміщеного на сайті банку за посиланням, та сплативши єдиним платежем кошти у сумі не менше 10 процентів від суми кредитної заборгованості за основною сумою кредиту, розрахованої станом на 9 липня 2018 року. Період акцептування умов реструктуризації триває до 11 липня 2019 включно.

У ФГВФО нагадують, що до 12 липня 2018 року діяли попередні умови  реструктуризації, запроваджені Фондом гарантування вкладів фізичних осіб 2 березня 2017 року. За цей час позичальниками банку була здійснена оплата майже 46 тис кредитних договорів. І майже 8,6 тис позичальників протягом дії програми реструктуризації (квітень 2017 - червень 2018) повністю виконали свої зобов'язання перед банком.

У ситуації, що склалась з кредитним портфелем фізичних осіб ПАТ «Банк Михайлівський» Фонд гарантування створює найбільш сприятливі умови для позичальників банку. Варто наголосити, що ТОВ «ФК «Фагор» та ТОВ  «ФК «Плеяда», або будь-які інші особи, які намагаються оскаржити права банку на кредитний портфель, не мають прав вимагати погашення заборгованості від позичальників ПАТ «Банк Михайлівський» за кредитними договорами з банком. Тільки платежі на користь банку будуть зараховані в рахунок погашення заборгованості за кредитними договорами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-