Проекти законів про

Проекти законів про "євробляхи" пройшли перше читання у Раді

Оновлено
Укрінформ
Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроекти, якими запроваджуються нові ставки акцизного податку з автомобілів та врегульовуються правила ввезення авто в Україну. 

За законопроект №8487 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів" проголосували 265 народних депутатів при мінімально необхідний кількості 226 голосів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Голова Комітету ВР з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна пояснила, що пропонується запровадити не спеціальні умови для власників автомобілів на іноземній реєстрації, а нові ставки акцизного податку з автомобілів для всіх громадян України.

Законопроектом передбачається запровадити нову модель оподаткування акцизним податком легкових моторних транспортних засобів.

Відбудеться зміна оподаткування одиниці об'єму двигуна транспортного засобу на оподаткування одиниці легкового транспортного засобу.

Запропоновано встановити базові ставки акцизного податку для нового легкового транспортного засобу з бензиновим двигуном об'ємом 1000 куб. см у розмірі 50 євро за одиницю та для нового легкового транспортного засобу з дизельним двигуном об'ємом 1000 куб. см у розмірі 75 євро за одиницю.

Визначення акцизного податку для кожного легкового транспортного засобу здійснюватиметься шляхом застосування до базових ставок акцизного податку коефіцієнтів.

Читайте також: Гройсман запевняє, що репресій проти "євробляхерів" не буде

Відповідно до законопроекту, один коефіцієнт визначатиметься діленням об'єму циліндрів двигуна внутрішнього згоряння відповідного транспортного засобу в куб. см на 1000 куб. см.

Другий коефіцієнт дорівнюватиме кількості повних календарних років з року, наступного за роком виробництва відповідного транспортного засобу, до року визначення ставки податку (для нових транспортних засобів та транспортних засобів, що використовувалися до одного повного календарного року, коефіцієнт дорівнює 1).

Окрім того, законопроектом передбачається встановити ставку для електричних легкових транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома), у розмірі 1 євро за 1 кВт ємності електричного акумулятора. На сьогодні ставка становить 109,129 євро за одиницю транспортного засобу;

- встановити ставку податку для гібридних легкових транспортних засобів у розмірі 100 євро за 1 одиницю. Сьогодні ставка складає 109,129 євро за одиницю транспортного засобу.

Також проектом пропонується скасувати оподаткування акцизним податком кузовів для легкових транспортних засобів. Сьогодні ставка для нових кузовів складає 218 євро за одиницю та 872 євро для кузовів, що використовувалися та тимчасово встановлені (до 31 грудня 2018 року) особливості оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів, вироблених після 1 січня 2010 року. 

Читайте також: Автоєвросила просить суд "заборонити" присутність поліції у зонах митного контролю

Законопроект №8488 про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України у першому читанні підтримали 256 народних депутатів.

У законопроекті пропонується розширити умови, які є підставою для подовження попередньо встановленого строку тимчасового ввезення транспортних засобів комерційного призначення, а саме зберігання таких транспортних засобів під митним контролем, здійснення інших операцій з такими транспортними засобами у випадках, передбачених Митним кодексом .

Також пропонується встановити, що митне оформлення транспортних засобів може здійснюватися у будь-якому органі доходів і зборів України з пред’явленням їх цьому органу.

 Пропонується також визначити додаткові умови тимчасового ввезення громадянами транспортних засобів, а саме: тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами транспортних засобів особистого користування у кількості більше однієї одиниці дозволяється за умови застосування до них заходів гарантування; тимчасове ввезення громадянами-резидентами на митну територію України транспортних засобів комерційного призначення при виконанні ними своїх обов’язків за укладеними трудовими договорами із підприємствами-нерезидентами, що підтверджується документами відповідних компетентних органів країни реєстрації підприємства-нерезидента, дозволяється на строк до 10 діб із застосуванням до них заходів гарантування тощо.

Відповідні зміни пропонуються до Митного кодексу, Кодексу про адміністративні правопорушення, законів України «Про державну прикордонну службу України», «Про дорожній рух», «Про Національну поліцію», «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів».

Метою законопроекту, як зазначається у Пояснювальній записці до нього, є "врегулювання питання ввезення транспортних засобів на митну територію України, забезпечення дієвого контролю за переміщенням, цільовим використанням транспортних засобів, поміщених в митний режим транзиту чи тимчасового ввезення, посилення відповідальності громадян за порушення митних правил".

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-