Укргазвидобування у Стокгольмському арбітражі розірвало угоду з Карпатигазом

Укргазвидобування у Стокгольмському арбітражі розірвало угоду з Карпатигазом

1152
Ukrinform
"Укргазвидобування" розірвало у Стокгольмському арбітражі договір про спільну діяльність з ТОВ "Карпатигаз".

Про це повідомила прес-служба НАК "Нафтогаз України".

"Після тривалого судового розгляду Арбітражним інститутом торгової палати Стокгольма прийнято часткове рішення (partial award) у справі за позовом АТ "Укргазвидобування" до ТОВ "Карпатигаз", Misen Enterprises AB (Швеція, акціонер "Карпатигаз") про розірвання договору про спільну діяльність (СД). Зазначеним рішенням суд розірвав договір СД, чим задовольнив одну з вимог АТ "Укргазвидобування", - йдеться у повідомленні.

Суд встановив, що договір СД було порушено як Misen Enterprises AB (не повністю внесена частка в СД, лише 3,9 млн дол. із 12,5 млн дол.), так і ТОВ "Карпатигаз", яке не поставило передбачені договором вимірювальні станції.

Відтак договір СД розірвано через зміну обставин і неможливість продовжувати СД.

Розірвання Стокгольмським арбітражем договору з Карпатигазом повернуло Укргазвидобування можливість повноцінно користуватися найбільшою кількістю власних свердловин з-поміж усіх договорів про спільну діяльність.

Читайте також: Українська нафтогазова компанія подасть до суду на Онищенка

Як повідомлялося, УГВ ще з 2015 року займається розірванням договорів про спільну діяльність, які систематично порушувались операторами таких договорів. Національне антикорупційне бюро України під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) здійснює з цього приводу ряд проваджень.

До рішення Стокгольмського арбітражу УГВ вдалося розірвати всі договори про спільну діяльність, які позбавляли компанію можливості користуватися власними свердловинами, окрім двох договорів, учасниками яких є ТОВ "Карпатигаз".

Фото: sverigesradio.se/Leif R Jansson/Scanpix

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-