Динаміка споживчих цін цьогоріч має помітні тенденції до поліпшення - Данилишин

Динаміка споживчих цін цьогоріч має помітні тенденції до поліпшення - Данилишин

1013
Ukrinform
Сповільнення темпів інфляції у другому кварталі поточного року є результатом послідовної стриманої монетарної політики Нацбанку.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Ради НБУ Богдан Данилишин.

«Загальна ситуація з динамікою споживчих цін в Україні протягом шести місяців 2018 року має помітні тенденції до покращення. Суттєве сповільнення темпів інфляції у другому кварталі поточного року, у тому числі, є результатом послідовної стриманої монетарної політики Нацбанку», - написав Данилишин.

Він зазначив, що, з урахуванням можливого сезонного підвищення споживчої інфляції у жовтні-грудні, не має впевненості в тому, що буде досягнута пріоритетна ціль НБУ щодо зниження споживчої інфляції до 6% плюс-мінус 2% у поточному році, як це визначено «Основними засадами грошово-кредитної політики на 2018 рік та середньострокову перспективу».

Читайте також: Нацбанк з'ясовує, звідки взялися мішки "грошового сміття" під Дніпром

Серед основних чинників немонетарного характеру, що можуть негативно вплинути на інфляцію у липні, Данилишин зазначає такі: можливе подальше зростання вартості пального через високі світові ціни на нафту, що коливаються в діапазоні 75-80 доларів за барель, та зростання цін на транспортні послуги (зокрема, в Києві з 14 липня вартість проїзду у метро збільшується з 5 до 8 грн, дорожчає проїзд в автобусах, трамваях та тролейбусах з 4 до 8 грн, разом із цим слід очікувати підвищення цін на проїзд у маршрутних таксі).

Серед основних чинників немонетарного характеру, що можуть позитивно вплинути на інфляцію у липні, - тенденція до уповільнення цін виробників (протягом квітня-травня), суттєве сезонне підвищення пропозиції плодоовочевих товарів, ймовірне зміцнення курсу гривні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-