У Києві стартував Українсько-китайський економічний форум

У Києві стартував Українсько-китайський економічний форум

Відео
1212
Ukrinform
У Торгово-промисловій палаті України розпочав роботу Українсько-китайський економічний форум «Перспективи співробітництва в рамках ініціативи «Один пояс - один шлях».

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Головною метою форуму є обговорення поточного стану та перспектив подальшого розвитку українсько-китайських відносин у рамках глобальної ініціативи Китайської Народної Республіки "Один пояс - один шлях". Адже Україна очікує не лише на участь Китаю в реалізації проектів на території нашої країни, але й на конкретні інвестиційні пропозиції з боку китайського бізнесу», - зазначив у вітальному слові віце-президент Торгово-промислової палати України Валерій Король.

Також він зазначив, що Україна та Китай розпочали підготовку до засідання Українсько-китайської ділової ради, роботу якої було поновлено у 2015 році.

За його словами, на сьогодні в рамках реалізації проекту китайська сторона робить акценти на співпрацю зі східноєвропейськими країнами з ключовим наголосом на Польщу, а також на співпрацю з країнами кавказького регіону - з акцентом на Грузію. Проте Україна, що має надзвичайно вигідне географічне розташування, має намір використати його переваги в рамках проекту.

Віце-президент ТППУ наголосив, що співпраця з Китаєм розглядається як стратегічний напрямок, оскільки ця країна є ключовою серед зовнішньоторговельних партнерів України.

Для участі у форумі прибула офіційна делегація Китайської ради просування міжнародної торгівлі (China Council for the Promotion of International Trade), а також чисельна делегація представників китайського бізнесу і китайських торгових організацій. Серед китайських бізнесменів - представники туристичної, юридичної та фінансової галузі; торгівлі, хімічної промисловості, IT, будівництва та продажу нерухомості, інвестицій, електроніки, інженерного консалтингу і будівництва, інженерних споруд та багатьох інших галузей.

Плануються презентації китайських компаній, переговори представників українського та китайського бізнесу у форматі B2B.

Читайте також: Створення ініціативи "Трьох морів": Польща хоче запросити до співпраці Україну

Як повідомлялося, метою проекту «Один пояс - один шлях», ініційованого в 2013 році, є поглиблення торговельних зв'язків між Китаєм і країнами Центральної Азії, Європи і прибережними державами Індо-Тихоокеанського регіону. Перш за все, він передбачає будівництво мережі автомобільних доріг, залізниць, нафтопроводів, електричних мереж, портів та інших інфраструктурних проектів. Китай розглядає цей проект як відновлення «Шовкового шляху» по морю і суші з метою доставки своїх товарів на світовий ринок. У зворотному напрямку повинні прямувати ресурси: нафта, газ, залізна руда, сільськогосподарська продукція та інші сировинні товари.

На сьогодні до ініціативи «Один пояс - один шлях» приєдналися 65 країн. Обсяг інвестиційних коштів, уже вкладених в проект, оцінюється у 5 трлн доларів.

Фото, відео: uatv.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-