НБУ розробив рекомендації з управління ризиками в платіжних системах

НБУ розробив рекомендації з управління ризиками в платіжних системах

674
Ukrinform
Національний банк розробив Методичні рекомендації з управління ризиками в платіжних системах, створених банками та небанківськими установами України.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Цей документ підготовлено на підтримку конструктивного діалогу та партнерства з учасниками платіжного ринку та з метою покращення діяльності платіжних систем і зменшення їх ризиковості. Реалізація його норм сприятиме ефективному управлінню ризиками в платіжних системах", - йдеться в повідомленні.

У НБУ зазначають, що платіжні системи та системи розрахунків відіграють провідну роль в економіці країни, забезпечуючи здійснення суб'єктами економіки переказу коштів і розрахунків за зобов'язаннями, що виникають у процесі економічної діяльності. Надійні та ефективні платіжні системи є запорукою стабільного функціонування фінансової системи та економіки країни загалом.

Водночас сфера платіжних систем належить до однієї з ризикових сфер діяльності. Це, насамперед, пов'язано зі складністю процедур та інструментів, що використовуються платіжними організаціями, високою мобільністю та оперативністю розрахунків, швидким розвитком нових технологій, розвитком систем дистанційного банківського обслуговування тощо.

Читайте також: В Україні почали діяти нові правила розрахунку готівкою

Можливість виникнення та реалізації ризиків при цьому збільшується, що може негативно впливати на учасників платіжних систем та їх користувачів.

Методичні рекомендації з управління ризиками в платіжних системах, розроблені Національним банком України, враховують кращий міжнародний досвід центральних банків та підходи експертів місій Світового банку та Міжнародного валютного фонду з питань оверсайту платіжних систем.

Вони призначені для застосування на практиці платіжними організаціями платіжних систем-резидентів та сприятимуть підвищенню якості документів, що подаються до Національного банку України відповідно до законодавства.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-