Керівники "ЮСБ банку" заподіяли фінустанові збитків на 700 мільйонів

Керівники "ЮСБ банку" заподіяли фінустанові збитків на 700 мільйонів

849
Ukrinform
Дії керівників та посадових осіб ПАТ «ЮСБ Банк» призвели до заподіяння фінансовій установі збитків майже на 700 мільйонів гривень.

Про це повідомляє прес-служба ФГВФО.

«За орієнтовними підрахунками, дії посадових осіб ПАТ «ЮСБ Банк» заподіяли фінустанові збитків майже на 700 млн грн, призвели до неплатоспроможності банку та найголовніше - практично позбавили його кредиторів шансів на задоволення вимог та повернення своїх коштів», - ідеться у повідомленні.

Зазначається, що саме цих, фактично «виведених» коштів, вистачило б для задоволення вимог кредиторів у повному обсязі: загальна сума акцептованих вимог кредиторів банку становить 525,4 млн грн. Натомість за 2,5 року ліквідації вдалося повернути лише 7 млн грн. Основна причина цього - незадовільна якість активів. Попри те, що на папері вартість активів, включених до ліквідаційної маси банку, була зафіксована на рівні 1 300,1 млн грн, їх незалежна оцінка є удесятеро нижчою - 143,4 млн грн. Утім, як свідчить практика, і ця цифра надто оптимістична і не відображає реального стану активів.

Читайте також: В Україні почали діяти нові правила розрахунку готівкою

У ФГВФО наголошують, що 73,5% активів банку балансовою вартістю 955,3 млн грн - це кредити юридичних осіб. Проаналізувавши наявні в банку кредитні справи корпоративних позичальників, уповноважена особа Фонду встановила, що до моменту запровадження тимчасової адміністрації з установи з використанням механізму кредитування було виведено та привласнено активи банку на значну суму.

«Схема», зокрема, полягала у кредитуванні групи контрагентів - 11 юридичних осіб, що мають ознаки пов'язаних. Здійснена перевірка правочинів свідчить: усі рішення про надання кредитів цій групі позичальників приймались із явним нехтуванням інтересів банку.

Загалом цим компаніям було видано кредитів на загальну суму понад 520 млн грн. У більшості випадків кредитні кошти опосередковано спрямовувалися на погашення раніше наданих банком кредитів цих та інших позичальників або - на поповнення та відкриття депозитних рахунків з подальшим оформленням цих коштів у заставу банку для забезпечення кредитних зобов'язань.   

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-