Nord Stream 2: Берлін спростував повідомлення про обіцянку США не вводити санкції

Nord Stream 2: Берлін спростував повідомлення про обіцянку США не вводити санкції

Укрінформ
У Міністерстві економіки та енергетики Німеччини не підтвердили повідомлення про те, що Берлін отримав попередні гарантії нерозповсюдження санкцій США щодо Росії на проект газопроводу "Північний потік-2".

Про це у п'ятницю, 29 червня, заявила представник міністерства Беате Барон у відповідь на запит DW.

За її словами, ситуація залишається незмінною і нічого нового в цьому питанні не відбулося. Вона зазначила, що в жовтні 2017 року під час німецько-американських консультацій було напрацьовано угоду, в якій ідеться, що США попередньо не планують поширювати санкції на укладені до серпня минулого року проекти в газовій сфері.

Чи збережеться це попереднє рішення, невідомо. Так, американські ЗМІ раніше повідомляли, що американська адміністрація готує штрафні заходи проти п'яти європейських компаній, які беруть участь у будівництві "Північного потоку-2".

Виконавчий директор Східного комітету німецької економіки Міхаель Хармс в інтерв'ю DW сказав, що американське законодавство, ухвалене влітку 2017 року, залишає можливість для введення санкцій щодо проекту "Північний потік-2".

Водночас раніше цього ж дня, 29 червня, у журналістів виникло відчуття щодо наявності деяких позитивних зрушень з цього питання. Причиною стала двозначна заява співробітниці прес-служби міністерства у Берліні: "Ми досягли того, що у нас є підтвердження: проекти газопроводів будуть виведені з-під дії санкцій". Проте йшлося, як незабаром з'ясувалося, саме про попередні домовленості осені минулого року.

Читайте також: Парубій: санкції США – це реальна можливість зупинити "Північний потік-2"

У реалізації спірного проекту "Північний потік-2", крім російського "Газпрому", бере участь цілий ряд європейських фірм, у тому числі австрійський концерн OMV. На цей час вісім інвесторів надали на будівництво газопроводу, який має з'єднати російську Усть-Лугу і німецький Грайфсвальд, суму в 4 мільярди євро. Загальна довжина газопроводу, який передбачається прокласти паралельно першому "Північному потоку", має становити 1220 кілометрів.

Україна занепокоєна, що після запуску нового газопроводу з пропускною здатністю 55 млрд кубометрів газу на рік вона перестане бути транзитером при поставках російського газу в Європу, які приносять їй до 2 млрд доларів на рік. Крім того, проти будівництва газопроводу виступають країни Балтії і Польща, а також ряд екологічних організацій.

Будівництво німецької ділянки розпочалося 3 травня, попри те, що наразі ще не всі країни, через які пройде трубопровід, видали дозволи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-