У Держрезерві презентували законопроект про мінімальні запаси нафти

У Держрезерві презентували законопроект про мінімальні запаси нафти

Укрінформ
У Державному агентстві резерву України презентували перший варіант законопроекту про мінімальні запаси нафти та нафтопродуктів.

Про це повідомляє прес-служба Держрезерву з посиланням на голову відомства Вадима Мосійчука.

"Перший варіант законопроекту щодо створення та зберігання мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів в Україні готовий. Його основні положення презентували 26 червня на засіданні робочої групи в Держрезерві експерти, відібрані в рамках проекту допомоги Європейського Союзу Україні", - цитує прес-служба Мосійчука. 

За словами очільника відомства, підготовці законопроекту передувало детальне вивчення та аналіз спільно з європейськими експертами досвіду і законодавства Литви, Польщі та Словаччини.

«Це перший драфт документа, що згодом має стати визначальним для формування Україною мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів. Сьогодні ми плідно попрацювали та визначили, що ця «перша ластівка» цілком відповідає основній концепції, моделі, яка вже розроблена та подана на розгляд до Кабміну, та положенням Директиви 2009/119/ЄС», - зазначив голова Держрезерву.

Мосійчук повідомив, що найбільшу дискусію викликали питання щодо форми власності компанії, що управлятиме запасами, об’ємів запасів, джерел фінансування, номенклатурних позицій запасів та їх співвідношення, а також питання, пов’язані з визначенням та стандартизацією зберігальних ємностей.

«Усі питання обговорені, зауваження будуть враховані, документ буде відредаговано. Вже на початку осені ми плануємо презентувати проект закону перед Енергетичним співтовариством. А у жовтні будемо готові представити законопроект на розгляд до Кабінету міністрів України», - наголосив посадовець. 

Читайте також: Уряд зменшив норму дивідендів для Укрзалізниці на 45%

У Держрезерві сподіваються, що до кінця року документ буде внесено на розгляд до Верховної Ради України. 

Як повідомлялося, Державне агентство резерву України є головним виконавцем у впровадженні реформи щодо формування стратегічних запасів нафти та нафтопродуктів. Відповідно до взятих зобов‘язань України з імплементації Директиви 2009/119/ЄС, мінімальні запаси нафти та нафтопродуктів у обсязі понад 2 млн тонн еквівалента сирої нафти необхідно накопичити до кінця 2022 року. 

Структура МЗНН, виходячи з фактичної потужності українських НПЗ, буде складатися з 30% нафти та 70% нафтопродуктів. Для управління мінімальними запасами нафти і нафтопродуктів (МЗНН) буде створено незалежне агентство, 70% власності якого буде у держави, 30% - у операторів ринку.

Фото: сайт Держрезерву

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-