Польські фермери просять обмежити імпорт дешевої малини з України

Польські фермери просять обмежити імпорт дешевої малини з України

3410
Ukrinform
Асоціація польських садівників звернулася до уряду з проханням обмежити імпорт дешевої малини з України.

Про це повідомляє інформаційний центр гуртового ринку "Шувар" з посиланням на портал sadyogrody.pl. 

"Виробники та Асоціація польських садівників вже звертаються до уряду з проханням обмежити імпорт дешевої малини з України, яка вже згодом з’явиться на ринку Польщі, а також перевірити наявність змови серед польських переробних підприємств", - йдеться в повідомленні.

Ситуацію, що склалася, фермери вже називають критичною для себе, насамперед, з економічної точки зору.

"Якщо ціна зберігатиметься на тому ж рівні, нам загрожує локальна економічна криза", – зазначив староста міста Красник Анджей Маж.

Зазначається, що станом на 13 червня 2018 р., середня ціна за кілограм малини у місті Красник, що у Люблінському воєводстві у Польщі, опустилася до критичної позначки 2 zl (0,47 EUR/кг).

"Якщо б я раніше знав, що ціни на малину будуть настільки низькими, я б не вкладав кошти в її виробництво. Мені потрібно чимось забезпечувати сім'ю. А малина — це зараз моє єдине джерело доходів, точно так само, як і багатьох моїх колег", - зазначив один із польських фермерів Кшиштоф Віртель.

Читайте також: Обіг агротоварів між Україною та ЄС зріс на 14% - Мінагро

У 2017 році середня ціна на малину в Польщі складала 3,5 zl/кг. Станом на сьогодні деякі фермери вже змушені розпродавати свою ягоду майже на 75% дешевше.

Як повідомляє “Інфо-Шувар”, сезон малини в Україні розпочався тиждень тому, за останній тиждень середня ціна на цю ягоду впала більш як на 50% . Сьогодні на ринку українські фермери пропонують свою малину за середньою ціною 60 грн/кг (1,95 EUR/кг).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-