Мінприроди: Парникові гази Україна моніторитиме по-європейськи

Мінприроди: Парникові гази Україна моніторитиме по-європейськи

1167
Ukrinform
У Мінприроди за участю бізнесу відбулося обговорення напрацювань із впровадження системи моніторингу, звітності та верифікації (МЗВ) викидів парникових газів.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів України.

"У Мінприроди  за участю представників від бізнесу відбулося обговорення напрацювань у впровадженні системи моніторингу, звітності та верифікації (МЗВ) викидів парникових газів в Україні. Захід відбувся за підтримки Світового банку в рамках проекту “Партнерство заради ринкової готовності” (PMR Ukraine)", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що під час робочого діалогу йшлося про нормативно-правове забезпечення впровадження системи МЗВ, готовність України до впровадження системи моніторингу і звітності в основних секторах економіки та про сам процес акредитації верифікаторів та верифікації.

“Мінприроди активно займається питанням запровадження  системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів. Зараз маємо перші значні результати спільної роботи. На завершальній стадії офіційного погодження національний пакет законодавства щодо засад впровадження системи МЗВ викидів парникових газів в Україні. Далі його має розглянути уряд та парламент”, - розповів заступник міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Микола Кузьо.

Читайте також: Уряд спростив порядок отримання спецдозволів на користування надрами

Він нагадав, що процес підготовки проекту Закону “Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів” проходив із залученням широкого кола зацікавлених сторін, в тому числі представників ЦОВВів, бізнесу, громадськості та наукової спільноти. 

“Для нас важливо спільними зусиллями розробити дійсно дієвий та надійний інструмент, який слугуватиме одним з основних джерел інформації для розробки заходів зі скорочення викидів парникових газів, звітності за міжнародними угодами, при оптимізації існуючих механізмів, таких як податок на викиди діоксиду вуглецю, а також буде основою для подальшого введення системи торгівлі квотами на викиди парникових газів”, — наголосив Кузьо.

Водночас менеджер проекту PMR Ukraine Наталія Парасюк зазначила, що під час розробки національного пакету законодавства, експерти використовували вже існуючі правила, які ефективно працюють в інших країнах. 

“Представлені для Мінприроди рекомендації грунтувалися на принципі максимального наближення до законодавства ЄС з урахуванням особливостей структури та стану національної економіки та законодавства в Україні. Саме тому, за результатами проведеної роботи, було рекомендовано багаторівневу структуру нормативних актів щодо системи МЗВ в Україні», - зазначила Парасюк.

Упровадження системи МЗВ викидів парникових газів є невід’ємною частиною кліматичної політики в Україні. Зокрема, її запровадження передбачено Планом заходів з виконання Концепції реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2030 року . Крім того, це одне із зобов’язань України  в рамках Угоди про асоціацію з ЄС та вимога Паризької кліматичної угоди.

Фото: сайт Мінприроди

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-