Цьогоріч 90 мільярдів піде на модернізацію інфраструктури в Україні - Кістіон

Цьогоріч 90 мільярдів піде на модернізацію інфраструктури в Україні - Кістіон

747
Ukrinform
Близько 90 млрд грн буде залучено цьогоріч в модернізацію української інфраструктури.

Про це під час відкриття Ukrainian ports forum-2018 повідомив віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон, повідомляє Урядовий портал. 

«Уряд України всіляко підтримує і підтримуватиме проекти державно-приватного партнерства, які сприяють залученню інвестицій для модернізації українських портів. Вже зараз у портах Одеського регіону на різній стадії реалізації перебувають шість інвестиційних проектів. Ще кілька перспективних проектів концесійного характеру буде презентовано в рамках сьогоднішнього форуму», - додав Володимир Кістіон.

За його словами, морські порти України відіграють ключову роль в розвитку української економіки і забезпечують до 45% експортно-імпортних операцій зовнішньої торгівлі України. Загальний дохід, сформований ринком послуг у морських портах України, за даними останньої звітності, склав 1,7 млрд дол., що дорівнює 2% ВВП країни.

Віце-прем'єр-міністр вважає, що розбудовувати, розвивати та модернізувати порти потрібно паралельно з розвитком сучасної інфраструктури. Адже, за оцінками експертів, Україні вистачає потужностей портових терміналів, але є проблема в їхній ефективності та доступі до них. У нас майже відсутня якісна наземна портова та припортова інфраструктура, є проблема зі швидкістю завантаження суден та глибиною осадки.

Він повідомив, що до 2030 року планується реалізувати 46 проектів розвитку морських портів із залученням інвесторів, сукупна вартість яких складає майже 44 млрд грн.

Читайте також: Сподобалось: турецький суховантаж втретє пройде плановий ремонт в Україні

Більша частина проектів передбачає реконструкцію і будівництво нових перевантажувальних потужностей, включаючи будівництво нових причалів і тилових комплексів. «Це дасть можливість створити додатково близько 5 тисяч робочих місць, забезпечити пропускну потужність на рівні 157 млн тонн вантажу», - уточнив віце-прем'єр-міністр.

І додав, що Україна відкрита для інвестицій в портову галузь, про що говорить досить приваблива тарифна політика.

На залізничні перевезення Південь-Захід-Південь в Україні встановлено тарифні ставки, які в середньому на 25% нижчі, ніж у світі. У морських портах України застосовуються знижки до 50% від портових зборів для транзитних вантажів, що лише за перший місяць дало змогу збільшити вантажообіг на 11%.

Крім того, в Україні впроваджено електронний документообіг інтелектуальних транспортних систем, технічні стандарти і регламенти ЄС, спрощено процедуру міжнародної торгівлі та транспорту, в тому числі запроваджено механізм «єдиного вікна».

Володимир Кістіон також висловив сподівання, що Міністерство інфраструктури найближчим часом все ж таки завершить розробку нової Методики розрахунку ставок портових зборів та інших необхідних законодавчих актів, які повинні сприяти розвитку та модернізації інфраструктури морських портів та одночасно створити умови для зниження ставок портових зборів ще до 20%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-