Профільний комітет ВРУ підтримав реформу сфери торговельного захисту

Профільний комітет ВРУ підтримав реформу сфери торговельного захисту

756
Ukrinform
Комітет Верховної ради з питань промислової політики та підприємництва підтримав ряд урядових законопроектів у сфері торговельного захисту.

Про це повідомляє Міністерство економічного розвитку і торгівлі України. 

"Сьогодні, 23 травня, Комітет Верховної ради з питань промислової політики та підприємництва підтримав ряд законопроектів у сфері торговельного захисту, схвалені урядом у лютому цього року. Рішення було ухвалено одноголосно", - зазначили в Мінекономіки

За словами заступника міністра економічного розвитку і торгівлі - торгового представника України Наталії Микольської, йдеться про таку важливу складову підтримки українського виробника, як захист від демпінгового, субсидованого і зростаючого імпорту. При цьому, в Мінекономіки обіцяють, що захист здійснюватиметься сучасними і прозорими механізмами.

"Ми свідомі того, що в процесі підготовки до другого читання можуть бути певні зауваження до законопроектів, тому готові до тісної співпраці із комітетом та народними депутатами, щоб у підсумку ці закони вийшли оновленими, прогресивними, і, що важливо, дали можливість українському бізнесу захищати себе від ситуацій, коли є демпінговий, субсидований і зростаючий імпорт, в достатньо простий, прозорий і сучасний спосіб», - зазначила під час засідання комітету Наталія Микольська.

Читайте також: В Україну заборонили ввозити шифер та деякі азотні добрива з РФ

Як відомо, чинні закони, які регулюють сферу торговельного захисту, були прийняті ще у 1998 році. З того часу відбулися значні зміни у міжнародній торгівлі та практиці проведення торговельних розслідувань.

Тому, урядом було запропоновано прийняти нову редакцію трьох спеціальних законів та внести зміни в супутні закони, які дозволять українським виробникам отримати кращі механізми використання інструментів торговельного захисту в Україні.

Зміни стосуються, серед іншого: запровадження двоетапного проведення розслідувань та чітке визначення строків їхнього проведення, розмежування та уточнення повноважень і функцій компетентних органів, врегулювання участі бізнесу в розслідуваннях та запровадження механізму внесення імпортером фінансової гарантії у вигляді грошової застави (для сплати особливих видів мит).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-