Рада зробила крок до заборони використання пальмової олії в Україні

Рада зробила крок до заборони використання пальмової олії в Україні

Укрінформ
Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект "Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони використання пальмової олії у виробництві харчових продуктів".

За ухвалення відповідного проекту закону №3871 за основу проголосували 233 народних депутати за мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Метою законопроекту є уточнення, а саме: пряма заборона використання пальмової олії у виробництві харчових продуктів,  молока та молочних продуктів та встановлення адміністративної відповідальності за вчинене правопорушення", - йдеться у пояснювальній записці.

Законопроектом пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачивши адміністративну відповідальність за вчинене правопорушення. Так, автори проекту закону акцентують на тому, що виробництво, введення в обіг або реалізація продукції, яка не відповідає вимогам стандартів, сертифікатів відповідності, норм, правил і зразків щодо безпечності, якості, в тому числі харчових продуктів із вмістом  пальмової олії, комплектності та упаковки тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, громадян - власників підприємств чи уповноважених ними осіб від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читайте також: Рада заборонила російському бізнесу відкривати рахунки в цінних паперах

За аналогічні дії, вчинені повторно протягом року після застосування заходів адміністративного стягнення, пропонується накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також пропонується викласти в новій редакції частину другу статті 6 та доповнити статтю 21 Закону України "Про молоко та молочні продукти"  в частині заборони використовувати у виробництві молока та традиційних молочних продуктів пальмової олії та передбачити заборону використання пальмової олії в ст. 27 Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-