Укрнафта у першому кварталі переказала до бюджетів 1,76 мільярда

Укрнафта у першому кварталі переказала до бюджетів 1,76 мільярда

Укрінформ
ПАТ "Укрнафта" за січень - березень 2018 року сплатила до державного та місцевих бюджетів різних рівнів 1,76 млрд грн рентної плати за користування надрами за зобов'язаннями.

Про це повідомляє прес-служба ПАТ "Укрнафта"

"За 1 квартал 2018 року ПАТ «Укрнафта» сплатила до державного та місцевих бюджетів різних рівнів 1,76 млрд грн рентної плати за користування надрами за зобов'язаннями. Відповідно до закріпленого в законодавстві механізму розподілу рентної плати за видобуток нафти та газу, 88 млн грн надійшло до обласних, районних та місцевих бюджетів різних рівнів", - йдеться у повідомленні.

Найбільші надходження отримали громади та обласні бюджети Сумщини (38 млн грн), Івано-Франківщини (19,4 млн грн), Полтавщини (13,6 млн грн) та Чернігівщини (8,6 млн грн).

Читайте також: Вітренко пояснив, що формує основні прибутки Нафтогазу

За попередніми оцінками, у 2018 році Укрнафта може сплатити близько 5,5 млрд грн ренти, а до бюджетів областей, районів та громад мають надійти біля 270 млн грн доходів від рентних платежів.

Як відомо, принцип розподілу рентної плати за видобуток нафти та газу передбачає перерахування 95% рентних платежів до загального фонду державного бюджету, а 5% - до місцевих бюджетів. При цьому 2% доходів від ренти спрямовуються в районні бюджети, а 3% – до бюджетів міст обласного значення, бюджетів об'єднаних територіальних громад за місцем видобутку природних ресурсів. Таким чином, механізм розподілу ренти дає можливість громадам отримати частину доходів від видобутку нафти та газу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-