Сума хабарів і збитки державі: НАБУ розказало про земельні оборудки

Сума хабарів і збитки державі: НАБУ розказало про земельні оборудки

Інфографіка
Укрінформ
Детективи Національного антикорупційного бюро розслідують 25 кримінальних справ щодо земельних оборудок, і майже третина з них уже скерована до суду.

Така інформація оприлюднена на сайті відомства.

"Загалом, понад 25 кримінальних проваджень НАБУ стосуються земельних "оборудок". Майже третина з цих справ уже скерована до суду. Обвинувальні акти складені стосовно 14 осіб", - йдеться у повідомленні.

У НАБУ наголосили, що, за даними слідства, загальний предмет злочину в таких справах перевищує 450 млн грн. Йдеться про збитки, яких зазнали держава та місцеві громади через втрату понад 7 тис. гектарів.

Зазначається, що сукупний розмір хабарів, отриманих "в обмін на землю" чиновниками, яких викрили детективи НАБУ, перевищує 2,5 млн грн, 70 тис. доларів і 300 тис. євро.

Приміром, голова сільради одного з населених пунктів Васильківського району Київської області вимагав та отримав 300 тис. євро та 10 тис. доларів за "вирішення питання" про надання в оренду земельних ділянок загальною площею 26 га. Розслідування цього факту детективи НАБУ завершили восени 2016 року, проте судове слухання справи триває досі. Викриття детективами НАБУ цього злочину дозволило місцевій громаді скасувати незаконне рішення про надання землі в оренду, зазначають у відомстві.

Крім того, втручання детективів НАБУ дало змогу запобігти розкраданню близько 600 гектарів на Сумщині, які голова однієї з сільрад пообіцяв виділити в обмін на хабар у понад 2,5 млн грн. Обвинувальний акт стосовно вже колишнього голови сільради та його спільника скеровано до суду для розгляду по суті.

А на початку березня 2018 року детективи НАБУ завершили розслідування ще однієї корупційної схеми, реалізованої депутатом Київської міськради, секретарем земельної комісії. За даними слідства, ця особа, маючи доступ до інформації про наявність у столиці вільної землі, що перебуває у комунальній власності, організувала схему заволодіння трьома ділянками загальною площею 2600 кв. м. Ці ділянки, як з’ясували детективи, виділені підставним особам, надалі дістались компанії-забудовнику, яка почала зводити на них житло. Наразі на ділянки накладено арешт.

Читайте також: Земельні торги цьогоріч значно перевищують торішні показники - Держкадастр

Як зазначають у НАБУ, доволі поширеною є схема, коли державні органи влади погоджують виділення земельних ділянок, які потім передаються приватним забудовникам в обмін на зобов’язання виділити певну кількість квартир співробітникам відповідного держоргану. Нерідко сукупна вартість таких квартир виявляється суттєво нижчою за ринкову вартість земельної ділянки. Подібні "угоди" стають об’єктом уваги з боку детективів НАБУ, наголосили у відомстві.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-