Богуслаєв пояснив причину зриву зборів акціонерів

Богуслаєв пояснив причину зриву зборів акціонерів "Мотор Січі"

Укрінформ
Нацдепозитарій відмовився надати уповноваженому представнику "Мотр Січі" перелік акціонерів, посилаючись на відповідне рішення суду від 20 квітня.

Саме це стало причиною зриву зборів акціонерів, які були заплановані на 25 квітня, заявив президент підприємства, народний депутат України В’ячеслав Богуслаєв під час брифінгу 26 квітня, повідомляє кореспондент Укрінформ.

"Напередодні проведення зборів акціонерів кілька іноземних акціонерів відмовились брати участь у засіданні. Мені зателефонували, вибачились і сказали, що не приїдуть. Іноземні партнери зазначили, що стурбовані ситуацією і хвилюються, чи зможемо ми своєчасно виконувати фінансові зобов’язання", - прокоментував він і додав, що відмова Національного депозитарію надати реєстр є грубим поручення діючого законодавства.

"Жоден суд не має права заборонити підприємству проводити збори акціонерів. За місяць-півтора збори мають відбутися, адже необхідно звітувати за минулий рік, затвердити план на 2018 рік, а також внести деякі зміни у склад наглядової ради. Ми не планували і не плануємо вводити до складу ради директорів іноземців. Та й вони цього не вимагають", - уточнив Богуслаєв, який напередодні зізнався, що продав свою частину акцій, 15%, китайському інвестору.

Читайте також: Ситуація навколо "Мотор Січі" може зашкодити інвесторам - Нацкомісія

Він також повідомив, що професійна асоціація учасників ринків капіталу та деривативів (ПАРД) направила звернення до Президента, Прем’єр-міністра, голови СБУ, міністра фінансів, міністра економічного розвитку і торгівлі, НКЦПФР, Офісу залучення та підтримки інвестицій, Офісу Національної інвестиційної ради, Офісу бізнес омбудсмена з приводу останніх подій навколо ПАТ "Мотор Січ". Йдеться про заборону внесення змін до системи депозитарного обліку на виконання ухвали Шевченківського районного суду м. Києва від 20.04.18, яку виконав Національний Депозитарій України щодо Розрахункового Центру та депозитарних установ.

На думку ПАРД, таке обмеження прав міноритарних акціонерів не дає їм можливості реалізовувати конституційне право на належні їм активи (акції), які активно торгуються на вітчизняних фондових біржах, у тому числі іноземними інвесторами.

У заяві йдеться, що такі дії знижують привабливість України серед іноземних партнерів та інвесторів, особливо напередодні запланованої на 2018 рік масової приватизації державних пакетів акцій. А також знижують довіру до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (через який держава у березні продала на аукціонах фондових бірж близько 1% акцій ПАТ "Мотор Січ" на загальну суму 109,3 млн гривень) та загальмовують надходження інвестицій від внутрішніх інвесторів.

"ПАТ "Мотор Січ" - провідний гравець у галузі виробництва авіаційних двигунів та авіаційного машинобудування, є також одним з найбільших вітчизняних підприємств за ринковою капіталізацією (станом на 20 квітня 2018 року складала 11,3 млрд грн). Акції підприємства входять до складу індексу "Української біржі" та Індексу ПФТС, що свідчить про високу ліквідність цінних паперів компанії. У вільному обігу знаходяться близько 20% акцій, що робить компанію провідною "блакитною фішкою" фондового ринку України", - наголошується в заяві ПАРД.

Як повідомляв Укрінформ, 23 квітня СБУ провела санкціоновані обшуки в адміністративних приміщеннях ПАТ "Мотор Січ" і місцях проживання окремих фізичних осіб. Водночас прес-служба СБУ заявила, що розслідується кримінальне провадження за ч. 1 ст. 14 і ст. 113 (диверсія) Кримінального кодексу України за фактом підготовки до вчинення дій, направлених на ослаблення держави через руйнування стратегічного підприємства ПАТ "Мотор Січ".

Читайте також: На "Мотор Січі" не змогли провести збори акціонерів

За даними, що є у СБУ, всупереч українському законодавству, іноземці заволоділи контрольним пакетом акцій "Мотор Січ", який зараз оформлений на шість офшорних компаній і фізичну особу.

"Нині представники компанії-нерезидента мають намір протиправно сконцентрувати придбаний пакет акцій, який забезпечує перевищення 50% голосів в найвищому органі управління акціонерного товариства і отримати повний контроль над його діяльністю у сфері військових оборонних замовлень", - йдеться у заяві СБУ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-