Банки планують активніше кредитувати як бізнес, так і населення - НБУ

Банки планують активніше кредитувати як бізнес, так і населення - НБУ

Опитування
938
Ukrinform
Банки у наступні 12 місяців очікують на пожвавлення кредитування як бізнесу, так і населення.

Про це йдеться в результатах нового "Опитування про умови кредитування", оприлюдненого Національним банком України, повідомляє прес-служба регулятора. 

«У наступні 12 місяців банки очікують на пожвавлення кредитування як бізнесу, так і населення. Найбільш оптимістичні сподівання стосуються корпоративного кредитування - збільшення кредитного портфелю бізнесу очікували 76% опитаних банків, приросту кредитів фізичним особам - 69%», - йдеться в повідомленні НБУ.

Опитування проводилося з 20 березня до 10 квітня 2018 року серед кредитних менеджерів 64 банків, на ці банки сукупно припадає більше 98% загальних активів системи. Його результати відображають оцінку стану банківського кредитного ринку у I кварталі 2018 року та очікувань на IІ квартал 2018 року та наступні 12 місяців.

Читайте також: Інфляція в Україні знизиться до 5% до кінця 2020 року — НБУ

На пожвавлення кредитування населення і МСП у І кварталі позитивно вплинули зниження банками відсоткових ставок та подовження строків кредитування. Підвищення конкуренції між банками та небанківськими установами, а також економічне зростання та зниження інфляційних очікувань спричинили до пом'якшення невеликими банками вимог до позичальників - фізичних осіб протягом І кварталу. Разом з тим банки, насамперед, великі, підвищили вимоги до застави за кредитами бізнесу, а також посилили обмеження, що накладаються кредитними угодами, особливо для великих підприємств. Декілька великих банків також повідомили про зростання попиту на іпотечні кредити.

У ІІ кварталі банки не планують пом'якшувати стандарти кредитування для великих підприємств. Але передбачають пом'якшення умов при кредитуванні МСП, наданні короткострокових та гривневих кредитів. Те саме стосується споживчого кредитування. Банки вважають боргове навантаження на МСП низьким або середнім, про це повідомили 94% респондентів. Разом з тим боргове навантаження на бізнес в цілому зберігається високим, частка банків, які вказали на закредитованість великих підприємств, зросла на 7 в.п. до 45%. 

Окремі великі банки також назвали високим боргове навантаження домогосподарств. Великі банки очікують зниження кредитного, процентного й валютного ризиків у ІІ кварталі. 

У І кварталі 2018 року банки були майже одностайними в оцінці ризиків. На їхню думку, кредитний, процентний та валютний ризики не змінилися, хоча в минулому кварталі респонденти очікували їхнього зростання. Ризик ліквідності непокоїв в основному малі банки, натомість великі фінустанови вважали, що його рівень не змінився. Більшість банків (79%) вказала на незмінність операційного ризику.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>