Асоціація виробників молока підозрює переробників у змові

Асоціація виробників молока підозрює переробників у змові

1779
Ukrinform
Асоціація виробників молока (АВМ) подала заяву до Антимонопольного комітету України щодо необгрунтованого зниження закупівельних цін на молоко-сировину та можливої змови переробних заводів.

Про це Укрінформ повідомили в прес-службі АВМ.

"До АВМ звернулися керівники господарств-членів асоціації із вимогою негайно втрутитися у кризову ситуацію, спричинену стрімким та одночасним зниженням закупівельних цін на молоко-сировину по всьому ринку. Згідно нових протоколів, отриманих молочнотоварними фермами від переробних заводів, ціни на молоко від 16 квітня 2018 р. знизяться до 8,50-8,70 грн/кг, що складає понад 10% падіння від початку року. Таке зниження є критичним для виживання молочного скотарства, оскільки операційна собівартість виробництва молока впродовж 2017 виросла більш ніж на третину і в січні 2018 досягла 8,5-9 грн/кг молока", - пояснили свою ініціативу в Асоціації. 

Як зазначили в АВМ, масово та одночасно знижують закупівельні ціни на молоко, в першу чергу, молокопереробні компанії із транснаціональним корінням, для яких Україна здебільшого виступає як ринок збуту і які не зацікавлені у розвитку вітчизняного молочного скотарства. 

"Асоціація виробників молока вбачає зговір у діях молокопереробних заводів, крім того, вважаємо настільки стрімке зниження цін безпідставним, адже ціни на готову молочну продукцію в супермаркетах не падають, а по низці позицій продовжують зростати. До того ж, на світових молочних біржах ціни на молочну продукцію майже по всіх позиціях ростуть, підтвердженням того є ріст Індексу цін на молочні продукти ФАО. В березні 2018 року він склав 197,4 пункту, що на 6,2 пункту (3,3%) вище лютневого показника", - йдеться у повідомленні.

У цьому зв'язку, Асоціація виробників молока просить Антимонопольний комітет України прийняти рішення щодо визнання вищезазначених дій як таких, що порушують права суб’єктів господарювання (господарств-членів Асоціації виробників молока), а також прийняти рішення, щодо припинення та усунення наслідків такого порушення.

Читайте також: В Україні торік підприємства витратили на інновації понад 9 мільярдів - Держстат

АВМ наголошує на важливості врегулювання питання закупівельної ціни на молоко та закликає своїх колег по цеху — переробників до спільного вирішення даної ситуації. Та попереджає про можливе  вирізання поголів'я великої рогатої худоби (ВРХ), наслідком чого буде не лише втрата українського тваринництва, а й тисяч робочих місць на фермах; знищення українського молочного бізнесу у зв’язку з відсутністю вітчизняного виробника; завищені ціни на молочну продукцію для населення.

"Під найбільший удар через змовницькі дії молокопереробних заводів потрапили високотехнологічні господарства, що виробляють молоко гатунку екстра, якого на українському ринку і так не вистачає – за підсумками 2017-го, лише 16,4% від загального об'єму молока, що надійшло на переробку. Оскільки, наразі, різниця в цінах між гатунками мізерна, це не спонукає господарства працювати над якістю виробленої сировини, що, в результаті, згубно вплине на імідж української молочної продукції на світовому ринку і на здоров'я українців, які будуть змушені споживати молочні продукти низької якості. Більше того, згадані обставини штовхають господарства до повного згортання молочного напрямку", - наголосили в асоціації.

Крім того, нагадали в АВМ, виробництво молока з року в рік скорочується. За підсумками 2017 року в Україні було вироблено 10,3 млн тонн молока, що на 53 тис. т менше, ніж у 2016 році та на 1 млн тонн менше докризового 2013-го року. Поголів’я корів скорочується ще більшими темпами — за підсумками 2017 року чисельність худоби скоротилася на 4,5% та склала 2 млн голів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>