Небанківські фінустанови торік показували стабільне зростання - експерт

Небанківські фінустанови торік показували стабільне зростання - експерт

662
Ukrinform
Зменшення кількості фінансових установ та лізингодавців у 2017 році не вплинуло на обсяги активів та надання фінансових послуг. Активи кредитних спілок зросли на 7%, а фінансовий лізинг зріс на 32%.

Про це на прес-конференції в Укрінформі на тему "Навіщо об'єднуються учасники фінансового ринку?" сказав член комісії Нацкомфінпослуг Олександр Залєтов.

«Незважаючи на складну економічну та соціальну ситуацію, яка була в 2017 році, усі наші піднаглядні ринки показали стабільну динаміку зростання показників, і це є дуже добре, оскільки це дає змогу зрозуміти, що ті реформи, які розпочаті, уже мають певні свої результати», - сказав Залєтов.

Він зазначив, що 2017 рік для небанківських фінустанов виявився цілком продуктивним.

«Кредитні спілки показали гарні здобутки зростання по виданим кредитам - близько 6%, депозити наших громадян в кредитних спілках зросли на 12,6%. У цілому активи кредитних спілок зросли на 7%. Фінансовий лізинг зріс на 32%, виплати страхових компаній зросли на 19%, виплати по таким видам соціального страхування як добровільне медичне страхування зросли на 25%, страхування життя - на 33%, автострахування - на 29%. Депозити страховиків зросли на 6% і становлять понад 12 млрд грн», - зауважив Залєтов.

Читайте також: В Україні представили концепцію змін в інфраструктурі ринків капіталу

Він наголосив, що за минулий рік суттєво зросли показники по кредитуванню як ломбардами, так і фінансовими компаніями, та загальний обсяг кредитного портфелю вже перевищив 40 млрд грн.

«За минулий рік відбулось скорочення фінансових установ. Із ринку було виведено 277 установи, але на показники активів це не вплинуло, а навпаки, цей відсоток покращився. Якщо говорити про кількість людей зайнятих сьогодні в небанківських фінансових ринках, то загальна їх чисельність становить понад 62 тисячі осіб. Зростання відбулось на 19%. Ще досить цікавий показник - це сплата податків на прибуток, які сплатили всі небанківські фінансові установи. Якщо порівняти з нашими колегами з банківської системи, то сукупний податок, який сплатили податок на прибуток небанківські фінансові установи, становить 76% від податку сплачених банками», - додав Залєтов.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>