Ахметов не зміг розморозити активи за кордоном

Ахметов не зміг розморозити активи за кордоном

Укрінформ
Адвокати холдингу СКМ Ріната Ахметова не змогли переконати арбітражних суддів у Нідерландах розморозити активи на загальну суму у понад $820 мільйонів.

Відповідно до рішення суду від 5 квітня, яке є у розпорядженні DW, активи залишаються заблокованими.

"Арбітражний суд Амстердама відмовив холдингу СКМ Ріната Ахметова у розмороженні нідерландських активів. Суперечка щодо боргів за "Укртелеком" триває. На кону понад 800 мільйонів доларів… Серед заморожених активів Ріната Ахметова не лише акції його холдингу, але навіть квартира у Лондоні за 136 мільйонів фунтів", - йдеться у публікації.

Зазначається, що заборона продавати або переоформлювати активи діє з грудня минулого року за рішеннями судів у Нідерландах і на Кіпрі, де зареєстровано компанії холдингу.

Як повідомив у своєму прес-релізі СКМ, замороження не впливає на операційну діяльність холдингу. Компанія найбагатшого українця заявила, що продовжить оскаржувати замороження у судах.

Активи Ахметова було заморожено за позовом компанії Raga Establishment, за якою стоїть Денис Горбуненко, бізнес-партнер і друг мільярдера Дмитра Фірташа. Ахметов не розрахувався за куплений ним 2013 року у Raga "Укртелеком". З погодженої суми у $860 мільйонів СКМ заплатив лише $100 млн і перестав платити невдовзі після того, як Фірташа було заарештовано у Відні за ордером США.

Читайте також: Суд Лондона зобов'язав Ахметова доплатити $760 мільйонів за Укртелеком - ЗМІ

Дмитро Фірташ у суперечці з Ахметовим за борги має інтерес у $300 мільйонів - саме таку суму він позичав Raga Establishment на купівлю "Укртелеком", а після перепродажу компанії Ахметову гроші досі не отримав.

Холдинг Ріната Ахметова намагається в Міжнародному арбітражному суді у Лондоні повернути "Укртелеком" компанії Дмитра Горбуненка, отримавши назад заплачені $100 мільйонів. У Raga називають це неприйнятним, оскільки вартість монополіста стаціонарного зв'язку за останні роки значно впала, а активи значною мірою виведені на інші структури.

Остаточно питання боргів Ріната Ахметова вирішиться 23 квітня, коли Міжнародний арбітражний суд у Лондоні розгляне його апеляцію у справі. Найближчим часом також очікується ухвалення рішення суду на Кіпрі щодо апеляції СКМ на замороження активів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-