АМКУ оштрафував харківську компанію за брехню про зберігання яєць

АМКУ оштрафував харківську компанію за брехню про зберігання яєць

Укрінформ
Харківське тервідділення АМКУ оштрафувало гуртову компанію ТОВ "Домінант – 2015" на 45 тис грн за порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

Про це Укрінформу повідомили в юридичній компанії "ADS Legal Group".

"У ході дослідження ринків яєць курячих, харківські антимонопольщики виявили, що починаючи з травня 2016 року ТОВ "Домінант – 2015" на упаковці яєць курячих столових вищої та першої категорії зазначало наступну інформацію: "Термін зберігання – 120 діб при 0 С (у холодильнику). Однак відповідно до діючого ДСТУ 5028:2008 "Яйця курячі харчові" термін зберігання яєць курячих столових у холодильнику становить 90 діб при температурі від мінус 2 до 0 градусів Цельсія. Таким чином, як зазначає тервідділення АМКУ, інформація, яка містить більший термін зберігання яєць курячих при 0 С, ніж це передбачено діючим ДСТУ, є неправдивою", - зазначили в "ADS Legal Group".

Також, з метою визначення впливу інформації щодо більшого терміну зберігання, ніж це передбачено діючим ДСТУ, на наміри потенційних споживачів щодо придбання яєць курячих виробництва такого суб’єкта господарювання орган комітету провів опитування потенційних споживачів. За його результатами встановлено, що одним з основних критеріїв, які впливають на вибір яєць курячих для споживача, є вказаний на етикетці термін зберігання. При цьому, зазначення на етикетці яєць курячих більшого терміну зберігання вплинуло би на наміри 70% респондентів щодо придбання яєць курячих виробництва цього суб’єкта господарювання.

Читайте також: Чому у вітчизняній торгівлі майже не практикують здешевлення продуктів?

"Таким чином тервідділення АМКУ зробило висновок, що використання ТОВ "Домінант – 2015" на етикетках яєць курячих інформації, яка є неправдивою, може вплинути на наміри споживачів та спонукати їх до придбання саме його продукції. А отже, товариство може посилити свою конкурентну позицію і отримати неправомірні переваги не завдяки власним досягненням, а шляхом поширення неправдивих відомостей", - пояснили в "ADS Legal Group".

У результаті, вказані дії ТОВ "Домінант – 2015" були визнані антимонопольним відомством Харкова порушенням законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбаченим статтею 151 Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції", у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, за що товариство і отримало відповідний штраф.

Читайте також: За два місяці "бакалійний кошик" українця подорожчав на 1,5%

У свою чергу директор ТОВ "Домінант – 2015" у своїх поясненнях до відомства вказав, що інформацію щодо терміну зберігання було взято з паспорту якості, який видається виробником – ТОВ "Маріупольська птахофабрика" на кожну партію яєць курячих. Про факт невідповідності терміну зберігання діючому ДСТУ товариству стало відомо лише після отримання розпорядження про початок розгляду справи. Пізніше ж суб’єкт господарювання повідомив, що починаючи з  серпня 2017 року ним було впроваджено нові етикетки, на яких зазначено правдиву інформацію.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-