Ціни на нафту продовжують зростати

Ціни на нафту продовжують зростати

430
Ukrinform
Ціни на нафту в п'ятницю продовжують зростати після публікації даних про перше за три тижні скорочення кількості бурових установок в США. 

Про це свідчать дані біржових торгів на сайті Investing.com.

Вартість червневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent збільшилася на 0,04% - до 69,44 долара за барель. Ціна травневих ф'ючерсів на нафту марки WTI піднялася на 0,79% - до 64,89 долара за барель.

Трейдери продовжують відігравати дані американської нафтогазової сервісної компанії Baker Hughes, a GE Company (BHGE), яка повідомила, що за робочий тиждень, що завершився 29 березня, кількість бурових установок в США скоротилася на 2 одиниці, або на 0,2%, до 993 одиниць. У річному вираженні кількість бурових установок збільшилася на 169 одиниць, або на 20%. Кількість нафтових бурових установок скоротилася за тиждень на 7 одиниць, або на 0,8% до 797. Кількість газовидобувних установок збільшилася на 4 одиниці, або на 2,1%, до 194.

Ф'ючерсні контракти на нафту на Шанхайській енергетичній біржі також дорожчають на фоні повідомлень про програму Китаю щодо оплати імпортованої до країни нафти юанями.

У четвер агентство Рейтер з посиланням на джерела повідомило, що Китай запустить пілотну програму з оплати імпортованої нафти юанями замість доларів вже у другій половині поточного року. Регулятори на неофіційному рівні попросили кілька фінансових установ розробити систему ціноутворення для оплати імпортної нафти в КНР у місцевій валюті. Агентство відзначило, що згідно з планом китайської влади, першими країнами, яким буде запропоновано продати нафту за юані, стануть Росія і Ангола.

У п'ятницю за даними агентства, нафтові контракти з постачанням у вересні подорожчали на 3% і торгувалися на рівні 418,9 юаня (66,85 долара). "План податкових пільг у Китаї може підтримати попит на нафту. Повідомлення про те, що Китай оплачуватиме нафту юанями також підтримають місцевий ринок ф'ючерсів на сиру нафту", - наводить агентство думку аналітика Guotai Junan Futures Вана Сяо (Wang Xiao).

Читайте також: Бензин А-95 на АЗС Київщини коштує від 27,59 до 31,49 грн за літр

Станом на 09:30 за київським часом ціну на нафту марки Brent встановлено на рівні 69,44 долара за барель. На відкритті Brent торгувалася по 69,42 долара за барель, що на 66 центів вище рівня закриття торгів ($68, 76).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>