В Україні почалось обговорення Авіаційної транспортної стратегії до 2030 року

В Україні почалось обговорення Авіаційної транспортної стратегії до 2030 року

1881
Ukrinform
Міністерство інфраструктури України виставило для обговорення проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Авіаційної транспортної стратегії України на період до 2030 року».

Проект розміщений на сайті Мінінфраструктури у розділі «Діяльність» - «Проекти нормативно-правових актів».

Метою прийняття проекту є схвалення Авіаційної транспортної стратегії України на період до 2030 року, загальна мета якої полягає у гармонійному розвитку авіаційної галузі як складової частини національної транспортної системи України, подальша її інтеграція до світової авіатранспортної мережі, створення сучасної авіаційної транспортної інфраструктури, реалізація авіаційного транзитного потенціалу України, підвищення доступності авіаперевезень для широких верств населення, сприяння вільній конкуренції та лібералізації ринку авіатранспорту.

Як випливає із тексту стратегії, основною метою галузі на наступні 12 років має стати регіональний розвиток завдяки стимулюванню розвитку регіональних аеропортів. Зокрема, передбачається дерегуляція регіональних аеропортів (скасування державного регулювання аеропортових зборів відповідно до Директиви ЄС 2009/12 та демонополізація доступу на ринок послуг з наземного обслуговування відповідно до Директиви ЄС 96/67).

У рамках стратегії передбачається розвиток мультимодальних перевезень, забезпечення швидкісного наземного транспортного сполучення між аеропортами та населеними пунктами, створення логістичних центрів та спрощення формальностей тощо. 

Зауваження і пропозиції до стратегії прийматимуться протягом 15 календарних днів з дня оприлюднення проекту постанови (29 березня 2018 року, - ред).

Читайте також: Ryanair зайде в аеропорт "Бориспіль" на стандартних умовах

Станом на початок 2018 року в Україні діє 66 міжурядових угод, які регулюють повітряне сполучення з країнами світу. Угоди, умовами яких повністю лібералізоване авіаційне сполучення, становлять 33,4% (США, ОАЕ, Іспанія, Італія, Греція, Польща та ін.). Угоди, згідно з якими зняті обмеження щодо кількості українських перевізників, становлять 77,3%.

На ринку пасажирських та вантажних авіаперевезень України працює близько трьох десятків вітчизняних авіакомпаній, 19 з яких здійснюють пасажирські перевезення. 6 провідних авіакомпаній, а саме: «Міжнародні авіалінії України», «Азур Ейр Україна», «Роза вітрів», «ЯнЕір», «Браво» та «Атласджет Україна» виконують 95% загальних обсягів пасажирських перевезень. 

Регулярні польоти між Україною та країнами світу здійснюють 10 вітчизняних авіакомпаній до 42 країн світу та 28 іноземних авіакомпаній до 27 країн світу. Регулярні внутрішні пасажирські перевезення між 9 містами України виконують 5 вітчизняних авіакомпаній.

Перевезення вантажів та пошти виконують 18 вітчизняних авіакомпаній, більша частина перевезень – це перевезення чартерними рейсами в інших державах в рамках гуманітарних та миротворчих програм ООН, а також згідно контрактів та угод з іншими замовниками. При цьому такі компанії, як ДП «Антонов», авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України», «ЗетАвіа», «Максімус Еірлайнс», «Урга» та «Європа Ейр» виконують більше 80% загальних обсягів.

В Україні на даний час функціонують і обслуговують комерційні рейси вітчизняних та іноземних авіакомпаній 19 аеропортів та аеродромів. Пасажиропотоки через аеропорти України складають близько 13 млн осіб.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>