НБУ затвердив зміни у процедури реєстрації та ліцензування банків

НБУ затвердив зміни у процедури реєстрації та ліцензування банків

2064
Ukrinform
У Національному банку удосконалили процедури реєстрації та ліцензування банків.

Про це повідомляє прес-служба НБУ

«Національним банком України затверджені зміни до Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів. Цей документ підготовлено на виконання норм Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів” (далі - Закон)», - йдеться в повідомленні.

Законом, зокрема, унесено зміни до статті 42 Закону України “Про банки і банківську діяльність”, відповідно до яких  банк повинен самостійно перевіряти відповідність керівників банку кваліфікаційним вимогам, а щодо незалежних директорів - також вимогам щодо їх незалежності та забезпечувати контроль такої відповідності на постійній основі. 

Керівники банку повинні відповідати кваліфікаційним вимогам щодо ділової репутації та професійної придатності. Професійна придатність керівника банку визначається як сукупність знань, професійного та управлінського досвіду особи, необхідних для належного виконання посадових обов'язків керівника банку з урахуванням бізнес-плану та стратегії банку, а також функціонального навантаження та сфери відповідальності конкретного керівника банку.

Національний банк відмовляє у погодженні керівника банку (кандидата на посаду керівника банку), якщо він не відповідає кваліфікаційним вимогам, а щодо незалежних директорів - також вимогам щодо незалежності. 

Читайте також: Ліквідацію «Укрбізнесбанку» продовжили на рік - Фонд гарантування

З метою реалізації зазначених змін у законодавстві України постановою уносяться такі  зміни до Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів: визначено перелік документів, що подаються банком для підтвердження проведення перевірки відповідності керівників банку кваліфікаційним вимогам та визначено порядок погодження Національним банком України на посади керівників банку (кандидатів на посади керівників банку). 

Зазначені зміни внесені постановою Правління НБУ "Про затвердження Змін до Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів" № 27 від 26 березня 2018 року, яка набирає чинності з 28 березня 2018 року.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>