Рева розповів, як рахуватимуть пенсії для людей зі значним стажем

Рева розповів, як рахуватимуть пенсії для людей зі значним стажем

1219
Ukrinform
Для людей із значним трудовим стажем та низькими зарплатами пенсії будуть збільшені без зміни пенсійної формули.

Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, інформує прес-служба відомства

 «Проблема полягає в тому, що суми внесків до пенсійної системи є різними. З 2000-го року все прозоро та зрозуміло - державного регулювання практично не було. А ось трудовий стаж людей, які вийшли на пенсію до 2000-го року, прийшовся переважно на радянські часи. І тут виникають запитання, тому що тоді держава регулювала зарплати - фактично встановлювало їх. До того ж, були сфери, які хронічно недофінансовувались. Наприклад, селяни в колгоспі - що вони могли на трудоднях заробити? Навіть коли їм почали платити після 1965 року, це були копійки. А санітарка, молодший медичний персонал, зарплати 60-80 карбованців. 40 років людина працювала і має пенсію 1300-1400 гривень... Сьогодні триває робота з визначення механізмів вирішення цієї проблеми, обговорюються різні варіанти, але, за будь-яких умов, єдина формула пенсійного забезпечення залишиться незмінною», -  зазначив Рева.

За його словами, перший варіант вирішення проблеми, що розглядається, - збільшення мінімальної зарплати. 

«Підвищуємо мінімальну зарплату - збільшуються мінімальна пенсія та надходження до Пенсійного фонду. У інших пенсія не зростає, бо у них індексація, а ось на людей з маленькою пенсією та великим стажем це позитивно вплине. Є інший варіант, запропонований народним депутатом від Радикальної партії Юрієм-Богданом Шухевичем. Його ідея - взяти існуючу формулу та застосувати при визначенні пенсій до 2000-го року будь-які 5 років найбільшого заробітку, а після цього скласти ці коефіцієнти. Таким чином, загальний коефіцієнт буде більшим, ніж у людини, яка вийшла на пенсію після 2000-го року», - пояснив міністр.

Він наголосив,  що усі зміни відбуватимуться в рамках бюджету Пенсійного фонду.

Читайте також: Накопичувальний пенсійний фонд має бути недержавним - Рева

«Потрібно, щоби наші бажання відповідали нашим можливостям. Підкреслюю - ми не надрукували жодної гривні, щоб профінансувати пенсійні виплати. Ми не брали кредити, не брали борги в МВФ. Усі підвищення пенсій Україні здійснила в рамках додаткових надходжень від сплати ЄСВ до Пенсійного фонду - ось чим наш уряд відрізняється від усіх попередніх», - зазначив Рева.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>