У Раді планують заборонити арешт інвестиційних коштів комунальників

У Раді планують заборонити арешт інвестиційних коштів комунальників

Укрінформ
Рада ухвалила в першому читанні законопроект, яким пропонується ввести заборону на арешт коштів комунальних підприємств, що використовуються для розрахунків з міжнародними фінорганізаціями.

За прийняття відповідного законопроекту №6578 у першому читанні проголосувало 238 депутатів, при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Згідно з чинним законодавством України на сьогодні у сфері тепло-, водопостачання та водовідведення захищеними є лише ті кошти, що перебувають на рахунках зі спеціальним режимом використання, відкритих відповідно до Закону України «Про теплопостачання» та «Про питну воду та питне водопостачання».

Водночас проблема з арештами коштів на рахунках підприємств тепло-, водопостачання та водовідведення, що використовуються для проведення розрахунків за кредитними договорами (угодами) з МФО в рамках реалізації інвестиційних проектів, виникає на етапі, коли кошти, які надходять від МФО, перебувають на поточних рахунках.

«Вказані рахунки не захищено на законодавчому рівні, незважаючи на те, що кошти, які зараховуються на ці рахунки, мають виключно цільове спрямування (використання). Зарахування коштів від міжнародних фінансових організацій на поточні рахунки суб’єктів господарювання у сферах тепло-, водопостачання та водовідведення, відкриті банками в національній чи іноземній валютах, та використання таких коштів на реалізацію інвестиційних проектів (заходів) у відповідній сфері здійснюється згідно з умовами укладених договорів з міжнародними фінансовими організаціями», - йдеться в пояснювальній записці законопроекту.

Читайте також: Рада ратифікувала зміни в Угоду із ЄІБ щодо будівництва ліній електропередачі

У документі зазначається, що наразі в Україні склалася ситуація, коли, за рішенням суду, внаслідок проведення виконавчих дій арештовуються кошти МФО на поточних рахунках суб’єктів господарювання, призначені для виконання інвестиційних проектів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-