У Нафтогазі заявляють, що не вимагають підвищити ціну газу для людей

У Нафтогазі заявляють, що не вимагають підвищити ціну газу для людей

Укрінформ
НАК "Нафтогаз України" пропонує конкурентне ціноутворення, відповідно, не вимагає від уряду підвищити ціни на газ для населення.

Про це у Facebook написав комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

"Нафтогаз пропонував і пропонує конкурентне ціноутворення. Це коли ціна на газ складається на ринку через співвідношення попиту та пропозиції, а не встановлюється рішеннями уряду. Відповідно, Нафтогаз не вимагав і не вимагає від уряду підвищити ціни на газ для населення", - зазначив він.

Вітренко розповів, що компанія вже створила конкурентний оптовий ринок газу в Україні, інтегрований з ринками Словаччини, Польщі, Угорщини, Чехії, Австрії та Німеччини. На цьому ринку, за словами Вітренка, є достатня кількість продавців і покупців, і група компаній "Нафтогаз" навіть з усім обсягом видобутку та імпорту газу не займає на цьому ринку монопольне або домінуюче становище.

Тому, наголосив він, уряду наразі взагалі немає потреби продовжувати встановлювати оптові ціни на газ в Україні.

Читайте також: Газпром винен Україні $8,5 мільярда — Гройсман

Комерційний директор НАК "Нафтогаз України" підкреслив, що компанія здатна самостійно, без посередників, постачати газ населенню.

"І це не питання ціни. Навіть якщо уряд хоче продовжувати встановлювати ціну на газ для населення, то за визначеною ціною уряд може зобов’язати Нафтогаз напряму постачати газ населенню, а не продовжувати зобов’язувати Нафтогаз продавати газ посередникам Фірташа", - сказав Вітренко.

Якщо ж уряд не буде продовжувати встановлювати ціну, то, за його словами, національна компанія "Нафтогаз України" здатна вкотре "довести свою цінність для країни і забезпечити, щоб після цього не було проблем з функціонуванням роздрібного ринку".

"Ціна у такому разі буде конкурентною – тобто, підвищуватися чи знижуватися разом зі зміною сукупного попиту та пропозиції на ринку. І заслугою Нафтогазу в такому разі може бути збільшення сукупної пропозиції, наприклад, за рахунок збільшення власного видобутку газу. Або зменшення попиту за рахунок інвестицій у енергоефективність. Але саме по собі підвищення або зниження цін, наприклад, за рахунок зміни кон’юнктури на європейському ринку, не буде «заслугою» ні Нафтогазу, ні уряду", - резюмував Вітренко.

Як повідомляв Укрінформ, НАК "Нафтогаз України" очікує, що з квітня 2018 року ціна на газ для населення визначатиметься ринком, а не постановами уряду.

Як повідомлялося, на період з 1 квітня 2017 року по 1 квітня 2018 року уряд зобов'язав НАК "Нафтогаз України" здійснювати продаж природного газу населенню за спеціальною ціною - 6957,90 грн за тисячу кубометрів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-