Порошенко - за європейський ринок, але проти підвищення цін на електрику

Порошенко - за європейський ринок, але проти підвищення цін на електрику

Укрінформ
Президент підтримує кроки, спрямовані на створення в Україні конкурентного ринку електроенергії за європейськими правилами, та водночас має сумніви, що система запрацює з 1 квітня. 

Про це Петро Порошенко заявив в інтерв'ю українським телеканалам, повідомляє корреспондент Укрінформу.

«Ми прийняли низку надзвичайно важливих законів, які були розроблені спільно з нашими європейськими і американськими партнерами, з учасниками ринку, які запроваджують абсолютно нові і прозорі правила, починаючи з формування незалежного регулятора – вперше це робиться на абсолютно прозорому конкурсі, який зараз відбувається. Друга позиція – це ринок електричної енергії», - сказав Порошенко. 

За його словами, на сьогоднішній день у нас цього ринку немає, а є запроваджений на початку 2000-го року механізм розподілу коштів, коли «всі забирають кошти в промисловості і в населення і розподіляють їх за якимось не дуже прозорим принципом».

«І саме я наполягав, щоб  був прийнятий  закон, який запроваджує вже найближчим часом прозору і ефективну конкуренцію на цьому ринку: хто дешевше запропонує, той виграє і продасть, а хто буде тримати високу ціну, має піти з ринку», - підкреслив  Президент.

Він зазначив, що це принцип, за яким працюють всі без винятку країни Євросоюзу. За словами Президента, цей принцип ліквідує монополізм на ринку і відкриває можливості для участі в ньому всім, хто виробляє електроенергію більш дешевим шляхом, і сплачувати фіксовану плату за послуги з доставки електроенергії, які мають також регулюватися межами рентабельності, бо там є монополізм.

Читайте також: Порошенко: Транзит газу через Україну – це не благодійність Газпрому, а рішення суду

Водночас Президент зробив  акцент на своїй ключовій позиції, яка полягає в тому, що необхідно запроваджувати європейські норми і виконувати зобов’язання, які Україна взяла на себе в рамках Угоди про асоціацію, але український народ не має платити за це, і ціни для населення внаслідок цих реформ не мають бути підвищені.  

«Тому я маю сумнів, що в квітні, - принаймні мені про це нічого не відомо,  - ця система буде запроваджена. Думаю, що це потребує додаткових кроків з боку регулятора, уряду і, можливо, парламенту», - резюмував Порошенко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-