Аналітик сказав, коли гривня буде ніжче 27

Аналітик сказав, коли гривня буде ніжче 27

6083
Укрінформ
У березні гривня почне своє поступове зміцнення і намагатиметься опуститися нижче позначки в 27 грн за долар.

Про це в коментарі Укрінформу сказав аналітик Альпарі Максим Пархоменко.

"Якщо говорити про березень, то гривня почне своє поступове зміцнення і намагатиметься подолати психологічну позначку в 27 гривень. З великою часткою вірогідності це станеться. Таким чином, уже до березня котирування гривні зможуть закріпитися на позначках у 26,7 грн за долар", - сказав Пархоменко.

За його словами, у разі зворотної ситуації і прояву негативних чинників у вигляді скасування траншу МВФ або ескалації ситуації на сході, гривня може коригуватися до позначки 27,5 і це буде її пікова ціна на цей період.

"Євро у свою чергу залишиться на поточних рівнях навіть у випадку зміцненняі гривні. Поки що нашій валюті не під силу обігнати зростаючу європейську валюту. На березень місяць ціни в обмінниках на євро не зазнають особливих змін", - додав експерт.

Він також наголосив, що за лютий гривня змогла зміцнитися нижче позначки 27 грн за долар і до кінця місяця міцно закріпилася на цій позиції. Свій внесок внесло і зниження основної світової валюти на світових ринках, але загалом поточний місяць можна вважати одним з кращих в історії плаваючого курсоутворення. Цей факт можна віднести до циклічних подій. Часто в лютому гривня починає стабілізуватися після пікового новорічного навантаження, пов'язаного зі збільшенням закупівлі природного газу в наші сховища. Зараз ці чинники сходять нанівець, обсяг закупівель поступово скорочується і стає зрозуміло, що до кінця опалювального сезону запасу газу, який сформований у  листопаді-січні, буде достатньо. Також на цей період припадає валютна виручка наших експортерів - аграріїв, які активно починають продавати раніше сформовані запаси, накопичені за останню посівну кампанію, за більш високими зимовими цінами.

Читайте також: Нацбанк знизив гривню до 27,07

"Але, якщо в минулі роки гривня просто сповільнювала своє падіння, то зараз курс нестримно зміцнився. Важливо відмітити, що грав на руку курсу прихід на ринок інституціональних гравців нерезидентів. Вони, у свою чергу, в лютому збільшили свій борговий портфель, номінований у гривню. Невід'ємною складовою цієї операції виступала купівля гривні на нашому міжбанку за долари. Таким чином, ми й побачили збільшення попиту на гривню, що й призвело до зниження курсу долара", - додав Пархоменко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-