Словацька NAFTA може вкласти $200 мільйонів у газовидобування в Україні

Словацька NAFTA може вкласти $200 мільйонів у газовидобування в Україні

1047
Укрінформ
Про свій масштабний вихід на ринок з наміром реалізувати великий проект з видобутку природного газу на Юзівській ділянці заявила словацька нафтогазова компанія NAFTA.

Про це розповів Йозеф Левоча, начальник департаменту розвідки і видобутку NAFTA, під час робочої зустрічі з представниками Асоціації газодобувних компаній України, йдеться в прес-релізі Асоціації газодобувних компаній України, який є в розпорядженні Укрінформу.

«Ваша країна має великий ресурсний потенціал для реалізації нафтогазових проектів, і ми впевнені, що Україна незабаром може стати енергетично самодостатньою державою. Наша компанія є лідером в області розвідки і видобутку вуглеводнів у Словаччині, ми використовуємо сучасні технології в своїй роботі і готові поділитися успішним досвідом для розвитку українського газовидобутку», - Йозеф Левоча.

Представники компанії NAFTA розповіли про свої плани участі в проекті реалізації угоди про розподіл продукції і готовність взяти зобов'язання з буріння не менше 15 нових свердловин на Юзівській ділянці і інвестувати до 200 млн доларів у розвідку в перші п'ять років.

Читайте також: У Держгеонадрах пояснили, чому держкомпанії втратили спецдозволи на видобуток

Голова правління Асоціації газодобувних компаній України Данило Майданик зазначив, що в український газодобувний сектор за останні роки не приходили репутаційні інвестори, готові брати на себе великі зобов'язання і ризики з розробки великих газових площ.

«Інтерес словацької компанії також є хорошим сигналом для інших потенційних інвесторів. Ми впевнені, що стимулююче оподаткування газовидобутку, яке діє з цього року буде сприяти залученню все більших іноземних гравців та сучасних технологій в галузь, що значно вплине на зростання виробництва», - сказав Майданик.

«Ми завжди вітали і підтримували прихід компетентних інвесторів в газодобувний сегмент, що володіють фінансовими можливостями, досвідом і бажанням реалізовувати нові проекти в Україні. Ми впевнені, що розширення кола іноземних гравців буде сприяти розвитку сектора, поглибленню конкуренції на ринку і головне – наблизить Україну до енергетичної незалежності», - підкреслив Роман Опімах, виконавчий директор Асоціації газодобувних компаній України.

Довідка:

NAFTA – словацька нафтогазова компанія, заснована в 1913 році. За час свого існування фахівці компанії пробурили більше 3000 свердловин. Також NAFTA оперує потужностями для зберігання природного газу на території Словаччини обсягом 2.74 млрд м3.

З середини 2016 року NAFTA реалізовує спільний проект з канадською компанією CUB Energy з пошуку та видобутку газу в Західній Україні. За цей час були проведені 3D сейсмічні дослідження, у другій половині цього року заплановано буріння трьох пошукових свердловин.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-