В Україні

В Україні "розпишуть" правила гри на ринку дорогоцінних металів - законопроект

Укрінформ
Мінфін презентує для обговорення законопроект щодо державного регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними.

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну

«У рамках проведення реформи державних контролюючих органів та дерегуляції господарської діяльності згідно з постановою Кабміну щодо оптимізації системи центральних органів виконавчої влади було ліквідовано Державну пробірну службу України, яка виконувала функції з реалізації державної політики у сфері пробірного контролю та здійснювала контроль за додержанням вимог законодавства при здійсненні операцій з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням. Згідно з постановою, функції з реалізації державної політики у сфері державного пробірного контролю покладені на Мінфін, але без здійснення контрольно-наглядових функцій», - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Мінфін підтвердив, що ЄС припинив фінансування проекту з модернізації кордону України

Функції із захисту прав споживачів виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння покладені на Державну службу з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, яка є контрольно-наглядовим органом. Окрім того, повноваження органів державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства при здійсненні операцій на ринку дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння мають органи доходів і зборів та підрозділи Національної поліції. Головна мета напрацьованого законопроекту - законодавчо забезпечити дерегуляцію господарської діяльності у сфері пробірного контролю та усунути надлишкові та дублюючі функції контролюючих органів у цій сфері. Зокрема, законопроект: врегульовує повноваження органів контролю за операціями з дорогоцінними металами і дорогоцінним каміння, посилює відповідальність суб'єктів господарювання за порушення вимог законодавства у сфері обігу дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння. Також, законопроект уточнює функції Мінфіну як органу, на який покладено реалізацію державної політики у сфері державного пробірного контролю, із виключенням повноважень щодо здійснення ним контрольно-наглядових функцій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-