Експерт назвав країни ЄС, з якими Україна має спільні інтереси щодо транзиту газу

Експерт назвав країни ЄС, з якими Україна має спільні інтереси щодо транзиту газу

Укрінформ
Україна може об'єднатися зі словацьким чи італійським операторами газотранспортної системи для створення консорціуму з управління вітчизняною ГТС.

Про це на прес-конференції в Укрінформі сказав директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, повідомляє кореспондент агентства.

"На сьогодні надзвичайно актуальним є питання збереження транзиту газу територією України у зв'язку з будівництвом "Північного потоку-2". Є певні формати, завдяки яким Україна зможе зберегти транзит. Насамперед, це створення консорціуму з управління ГТС. Цей процес триває. Уряд займається цим питанням", - зазначив Омельченко.

На його думку, найбільш зацікавлені у створенні такого консорціуму словацький та італійський оператори з управління газотранспортними системами.

"Ми маємо спільні інтереси з цими країнами, на відміну від Німеччини, Нідерландів чи Франції. Їхні оператори можуть залежати від "Північного потоку-2". Але саме по собі створення консорціуму також може не вирішити ці питання, тому, на мій погляд, необхідною умовою є забезпечення довгострокового контракту на транзит газу територією України обсягом мінімум 50 млрд кубометрів на рік", - зазначив Омельченко.

Читайте також: Україна - друга в Європі по запасам газу після Нідерландів

Як повідомлялося, зацікавленість в управлінні українською ГТС уже висловили Бельгія, Франція, Нідерланди, Польща, Словаччина, Іспанія, Італія, Румунія, Греція та Німеччина. Водночас до 1 березня уряд очікує заявок від інших компаній, що не встигли подати їх до 1 лютого. Після проведення переговорів робоча група сформує пропозиції щодо умов конкурсу та запропонує їх на розгляд уряду та парламенту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-