Уряд запропонував парламенту відновити раптові перевірки бізнесу

Уряд запропонував парламенту відновити раптові перевірки бізнесу

2749
Укрінформ
Кабінет міністрів запропонував Верховній Раді зняти обмеження на проведення Державною службою з питань праці перевірок дотримання законодавства про працю підприємствами.

Про це йдеться у відповідному законопроекті, зареєстрованому в парламенті 15 лютого, повідомила «Економічна правда».

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що в результаті змін до закону «Про основні принципи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 3 листопада 2016 року органи контролю втратили право безперешкодної інспекції підприємств. Натомість, їх зобов’язали завчасно попереджати про відвідування підприємств і проводити інспекцію у присутності керівництва підприємства. Також уряд наголосив, що узаконення обмежень при проведенні перевірок у сфері дотримання законодавства з питань праці не дозволяє належним чином і вчасно забезпечувати такі права.

«Метою прийняття законопроекту є відновлення повноцінного державного нагляду, і контролю за дотриманням законодавства про працю, зайнятість населення, охорони праці, гігієни праці», – наголошується в пояснювальній записці.

Читайте також: Гройсман обіцяє новий ефективний етап залучення інвестицій до держкомпаній

В уряді стверджують, що ефективність нагляду Держпраці може бути забезпечено його раптовістю, можливістю у разі загрози здоров’ю або життю людини зупинити виконання робіт чи експлуатації обладнання підвищеної небезпеки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-