Нафта дорожчає через інформацію про запаси у США

Нафта дорожчає через інформацію про запаси у США

Укрінформ
Вартість нафти у четвер зберігає зростання, розпочате в середу, на тлі тижневих даних про запаси "чорного золота" у США.

Про це свідчать дані біржових торгів на сайті Investing.com.

На Нью-Йоркській товарній біржі ф'ючерси на нафту марки WTI з постачанням у березні зросли в ціні на 1,25% до $61,36 за барель. На ICE Futures Exchange нафта марки Brent подорожчала на 0,93% до $64,95 за барель.

Учора нафта зросла в ціні, після того як дані показали, що запаси нафти в США виросли менше, ніж очікувалося, компенсувавши збільшення запасів нафтопродуктів. Запаси нафти у США виросли на 1,841 млн барелів за тиждень з 3 по 9 лютого, хоча очікувалося, що вони збільшаться на 2,825 млн барелів. Запаси бензину, одного з продуктів переробки нафти, зросли на 3,599 млн барелів, хоча очікувалося, що приріст становитиме 1,229 млн, а запаси дистилятів, включаючи дизельне паливо і топковий мазут, скоротилися на 459 тис. барелів, хоча очікувалося, що вони зменшаться на 1,130 млн.

Різке збільшення запасів бензину відбулося всупереч зниженню обсягів нафтопереробної активності, що пов'язано з періодом технічного обслуговування нафтопереробних заводів. При цьому воно не супроводжується більш швидким скороченням запасів нафти.

Читайте також: Нафти і конденсату в січні видобули на 1,5% менше - Міненерго

Також підтримку нафти забезпечили заяви міністра нафти Саудівської Аравії Халіда аль-Фаліха, який сказав, що ОПЕК буде і далі обмежувати обсяг виробництва, навіть якщо це призведе до дефіциту на ринку нафти. "Якщо нам доведеться трохи порушити баланс на ринку, так тому і бути", — сказав аль-Фаліх.

Аль-Фаліх виступив із заявою наступного дня після того, як песимістичний щомісячний звіт Міжнародного енергетичного агентства посилив побоювання інвесторів, що зростання обсягу видобутку нафти у США завадить спробам ОПЕК відновити баланс на ринку.

"Усі показники, що вказують на прискорення зростання обсягу видобутку в США, зійшлися: спочатку зростають ціни, через кілька місяців вони призводять до збільшення обсягу бурової активності, збільшення кількості свердловин, збільшення обсягу видобутку, збільшення обсягу хеджування", — сказано у звіті МЕА.

Станом на 09:15 за київським часом ціна на нафту марки Brent встановлена на рівні 64,97 долара за барель. На відкритті Brent торгувалася по 64,41 долара за барель, що на 5 центів вище рівня закриття торгів ($64,36).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-