Банкам заборонили підвищувати українцям відсотки за кредитом без їх згоди

Банкам заборонили підвищувати українцям відсотки за кредитом без їх згоди

2964
Ukrinform
Якщо в банківському договорі вказано, що банк повинен був письмово повідомити клієнта про підвищення кредитної ставки і отримати його підпис на документі, але це не було зроблено, то суд повинен визнати підвищений відсоток незаконним і повернути старий.

Про це йдеться в правовій позиції Верховного суду України у справі №6-2315цс16, повідомляє UBR.ua.

"Якщо у банківському договорі зазначено, що людині повинні були подати письмове повідомлення про підвищення кредитної ставки і отримати його підпис на документі, а це не було зроблено, то суд повинен визнати підвищений відсоток незаконним і повернути старий. В цьому суть висновку ВСУ. Банк не може просто відправити повідомлення в поштову скриньку клієнта, якщо це суперечить його власному договору. А якщо вже помилився, то повинен змиритися з тим, що людина буде платити менше - за старою процентною ставкою", - зазначив старший партнер адвокатської компанії "Кравець і партнери" Ростислав Кравець.

Читайте також: НБУ назвав найбільш збиткові та прибуткові банки

Наголошується, що у зазначених випадках не важливо, до чого було прив'язане підвищення кредитної плати. Навіть якщо в договорі описаний автоматичний перерахунок відсотків у разі підвищення облікової ставки Нацбанку, процедура повідомлення клієнта про зростання плати, розписана в його договорі, повинна чітко дотримуватися.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-